Mistrz Francji ponownie bez punktów

Piłkarze Lorient
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Lorient

Drugiej porażki w tym sezonie doznali w piątkowy wieczór piłkarze Lille OSC. W wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki przegrali 1:2 z FC Lorient.

Druga porażka Lille

Broniące mistrzowskiego tytułu Lille w czterech pierwszych spotkaniach obecnego sezonu zapisało na swoje konto tylko pięć punktów. Pierwszą wygraną zanotowało tuż przed przerwą na mecze reprezentacji. Teraz liczyło na wywiezienie kolejnego kompletu punktów z Lorient. Ta sztuka im się jednak nie udała.

Piątkowe spotkanie na Stade du Moustoir świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Otoczony w polu karnym przez kilku rywali Terem Igobor Moffi świetnie opanował futbolówkę, a następnie zagrał do lepiej ustawionego Armanda Lauriente. Ten pewnym uderzeniem nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Faworyzowanym gościom udało się doprowadzić do wyrównania w 24. minucie. Rzut karny pewnym uderzeniem wykorzystał wówczas Burak Yilmaz. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w pierwszej części tego spotkania.

W drugiej połowie wynik remisowy długo nie ulegał zmianie i wydawało się nawet, że obie drużyny podzielą się punktami. Tak się jednak nie stało. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gościom z Lille ponownie dał o sobie znać Moffi, który tym razem sam umieścił piłkę w siatce. Asystę w tej sytuacji na swoje konto zapisał Vincent Le Goff.