PSG rozważa rozwiązanie kontraktu z nowym obrońcą

Sergio Ramos
Pressfocus Na zdjęciu: Sergio Ramos

Coraz więcej czarnych chmur wisi nad przyszłością Sergio Ramosa w Paryżu. Z najnowszych wieści przekazanych przez Le Parisien wynika, że Paris Saint-Germain powoli traci cierpliwość. Nowy nabytek PSG wciąż cierpi na kontuzję łydki, przez co nie jest w stanie trenować z resztą zespołu, nie wspominając już o rozgrywaniu spotkań.

  • Sergio Ramos jest piłkarzem PSG od czterech miesięcy
  • Obrońca nie miał okazji zagrać w klubowej koszulce
  • Hiszpan od dłuższego czasu cierpi na kontuzję mięśniową, która może zakończyć karierę 35-latka

Sergio Ramos zakończy karierę?

Pod koniec poprzedniego sezonu Sergio Ramos doznał kontuzji łydki. Wówczas zadecydował się na zabieg chorego kolana, przy okazji starał się też poprawić sytuację mięśniową. Pomimo zdrowotnych problemów dostał szansę dołączenia do Paris Saint-Germain. Paryżanie zaoferowali legendzie Królewskich dwuletnią umowę z 15 mln euro za sezon.

Doświadczony obrońca przystał na warunki kontraktu i dołączył do drużyny z Ligue 1. Przy okazji stał się częścią historycznych już wzmocnień klubu z Parc des Princes. Ambitne plany Mauricio Pochettino legły jednak w gruzach. Piłkarz pracuje nad poprawą swojej sytuacji od sierpnia. Na przestrzeni ostatnich miesięcy ciężko pracował, aby w końcu wrócić do pracy na pełnych obrotach.

Tymczasem w niedzielę temat Ramosa został poruszony przez dziennikarzy Le Parisien. Okazuje się, że paryżanie zastanawiają się nad rozwiązaniem kontraktu z 35-latkiem. Co więcej, francuska gazeta nie widzi przeszkód przy realizacji takiego scenariusza. Gracz inkasuje potężne pieniądze, nie mogąc nawet pomóc zespołowi w walce na podwórku ligowym czy na arenie międzynarodowej.

W sobotę wypowiedzi na ten temat udzielił Leonardo, który uchylił rąbka tajemnicy w sprawie kulis przy zakontraktowaniu Hiszpana.

Wiedzieliśmy, że Ramos ma problem. Czytaliśmy hiszpańską prasę i też z nim rozmawialiśmy przed załatwieniem formalności. Chcemy pomóc mu wrócić do formy, ale na ten moment nie mam dobrych informacji – wyznał dyrektor techniczny PSG.

Dodamy jeszcze, że prasa z nad Sekwany oczekuje powrotu 35-latka do ćwiczeń z resztą zawodników jeszcze w tym tygodniu. Ramos nadal czuje ból w łydce, ale każdego dnia jest coraz lepiej. Być może najbliższe tygodnie okażą się decydujące dla przyszłości defensora we Francji.

Przeczytaj również: Dyrektor sportowy PSG broni Pochettino. ”To zaczyna iść za daleko”

Komentarze