Dyrektor sportowy PSG broni Pochettino. ”To zaczyna iść za daleko”

Leonardo
Pressfocus Na zdjęciu: Leonardo

Paris Saint-Germain jest liderem Ligue z wyraźną przewagą nad rywalami. Na Mauricio Pochettino spada jednak krytyka. W jego obronie stanął Leonardo, dyrektor sportowy paryżan.

  • Leonardo udzielił wywiadu Le Parisien, w którym zabrał głos na temat krytyki w stronę Mauricio Pochettino
  • Dyrektor sportowy PSG bronił w nim trenera oraz piłkarzy wicemistrza Francji
  • Jego zdaniem paryżanie mają plan na poprawę stylu

Leonardo odpowiedział krytykom

PSG rozegrało 12 meczów w Ligue 1. Na swoją korzyść rozstrzygnęło aż dziesięć pojedynków. Paryżanie przegrali tylko jedno spotkanie – 0:2 ze Stade Rennais. Komplet punktów zabrał im także Olympique Marsylia, który wywalczył remis 0:0.

Wicemistrz Francji ma na swoim koncie 31 oczek i sporą przewagę nad rywalami. Mimo tego Mauricio Pochettino jest stale krytykowany przez francuską prasę. Zarzuca mu się między innymi, że nie rozumie futbolu. Na nieprzychylne komentarze wobec Argentyńczyka postanowił odpowiedzieć Leonardo.

Można powiedzieć, że nie byliśmy zbyt dobrzy, ale to zaczyna iść za daleko. Są ludzie, którzy mówią o PSG, aby się wypromować –powiedział Leonardo. – Mamy 10 punktów przewagi (w Ligue 1). Nie gramy tak, jak chcemy, ale robimy postępy. Nigdy nie brakuje nam chęci i wiemy, jak odwrócić sytuację. Nie można tak mówić o Messim , Kylianie Mbappe , Neymarze , Marco Verrattim , trenerze czy Marquinhosie – dodał dyrektor sportowy PSG.

Sytuacja Messiego? To dość skomplikowane. Na początku pobytu tutaj spędził więcej czasu na zgrupowaniach reprezentacji niż w Paryżu. Gdy tak często podróżujesz, to oczywiste, że odczuwasz dyskomfort mięśni. Podobnie jest z Neymarem, którzy dziś z Di Marią byli decydujący – wytłumaczył Leonardo.

Czytaj także: Pochettino wyjaśnił przedwczesną zmianę Leo Messiego

Komentarze