Koniec długiej serii, nieoczekiwane kłopoty PSG – podsumowanie 26. kolejki Ligue 1

Wyniki 26. kolejki Ligue 1. Lens zremisowało z Lille 1:1. Dla gospodarzy to pierwszy domowy remis od 21 maja minionego roku. Warto dodać, że w szeregach Lens zagrał Przemysław Frankowski. W drugiej konfrontacji PSG pokonało Nantes 4:2 i zrobiło kolejny krok w kierunku mistrzostwa Francji. Kanarki przegrywały 0:2, ale zdołały odrobić straty. Ostatnie słowo należało jednak do PSG. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Christophe Galtier
PressFocus Na zdjęciu: Christophe Galtier

Remis na Stade Bollaert-Delelis, triumf mistrzów Francji

Lens grało z Lille. W pierwszym składzie gospodarzy wyszedł Frankowski. Do przerwy Lens skromnie prowadziło 1:0, ponieważ pechowo interweniował Jose Fonte. W 69. minucie wyrównał Jonathan David. Jak się potem okazało, było to trafienie na wagę jednego oczka dla Les Dogues. Warto zaznaczyć, że Łukasz Poręba był tylko rezerwowym, a Adam Buksa (obaj Lens) jest kontuzjowany.

PSG podejmowało Nantes. Mistrzowie Francji szybko zdobyli dwa gole, ale potem zaczęły dziać się niespodziewane rzeczy… W 31. minucie błąd popełnił Gianluigi Donnarumma, a gola zdobył Ludovic Blas. Wyrównał jeszcze przed przerwą Ignatius Ganago. Po zmianie stron wszystko wróciło do normy. Bramki Danilo i Kyliana Mbappe dały paryżanom zwycięstwo 4:2. W tym momencie PSG ma już 63 oczka.

Wyniki 26. kolejki

Lens – Lille 1:1 (1:0)

Jose Fonte (41′ – gol samobójczy) – Jonathan David (69′)

PSG – Nantes 4:2 (2:2)

Lionel Messi (12′), Jaouen Hadjam (17′ – gol samobójczy), Danilo (60′), Kylian Mbappe (90+2′) – Ludovic Blas (31′), Ignatius Ganago (39′)