Niedziela w Ligue 1: kiepski początek sezonu, grał Frankowski, Milik znowu bez liczb

Andy Delort
PressFocus Na zdjęciu: Andy Delort

Wyniki 2. kolejki Ligue 1. W niedzielę zostało rozegranych sześć spotkań. W jednej z potyczek Reims przegrało z Clermont 2:4. Dla gospodarzy to druga kolejna porażka. Reims straciło już w sumie osiem goli. W innej potyczce Ajaccio zremisowało z Lens 0:0. W szeregach gości przez 76 minut grał Przemysław Frankowski. Na koniec Brest podzieliło się oczkami z Marsylią (1:1). Arkadiusz Milik grał dla OM przez nieco ponad godzinę i po raz kolejny nie zdobył gola. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Kolejne porażki Reims i Troyes, Marsylia bez błysku

Najwcześniej miało rozpocząć się spotkanie Lorient – Lyon. Zostało ono jednak przełożone z powodu złego stanu boiska.

O 15:00 wystartowały cztery mecze. Ajaccio podejmowało Lens. Ostatecznie kibice nie zobaczyli ani jednego gola. W szeregach gości grał wspominany już Frankowski. Na ławce cały mecz przesiedział Łukasz Poręba. Z kolei Adam Buksa jest kontuzjowany. Więcej emocji było w starciu Auxerre – Angers. Po wymianie ciosów skończyło się na wyniku 2:2.

Reims dobrze rozpoczęło spotkanie z Clermont. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch wykorzystanych „jedenastkach”. Potem jednak czerwony kartonik zobaczył Emmanuel Agbadou, a na placu gry dominowali goście, którzy strzelili aż cztery bramki. Mateusz Wieteska rozegrał cały mecz w szeregach Clermont. Fatalnie zaprezentowali się zaś na swoim terenie gracze Troyes, którzy wyraźnie przegrali z Toulouse 0:3.

W meczu Nice – Strasbourg pierwszy gol padł w 35. minucie. Wówczas z karnego nie pomylił się Andy Delort. Bramkę na wagę remisu i zarazem jednego oczka zdobył Kevin Gameiro. W szeregach gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrał Marcin Bułka. Po stronie gości na uraz narzeka zaś Karol Fila.

Na koniec niedzielnych batalii Brest rywalizował z Marsylią. Milik wyszedł w pierwszym składzie OM. Polak po raz drugi w tym sezonie nie wpisał się na listę strzelców. Zawiedli także jego koledzy, ponieważ finalnie Marsylia tylko zremisowała 1:1.