Stade Rennais z premierową wiktorią

Piłkarze Stade Rennais

Stade Rennais pokonało 1:0 (0:0) FC Nantes w spotkaniu trzeciej kolejki Ligue 1 na Roazhon Park. Autorem jedynego gola dla gospodarzy był Martin Terrier.

Bretończycy lepsi od Kanarków

Stade Rennais miała zamiar po dwóch remisach we wcześniejszych spotkaniach odnieść w końcu zwycięstwo. Zadanie nie było jednak łatwe, bo na drodze zespołu Bruno Genesia stanęło Nantes, które przed tygodniem pokonało Metz (2:0).

W pierwszej części gry byliśmy świadkami wyrównanego spotkania, w którym zabrakło jednak goli. Bliski wpisania się na listę strzelców był Ludovic Blas, ale jego uderzenie na poprzeczkę odbił Alfred Gomis i do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron Martin Terrier oddał w 58. minucie strzał sprzed pola karnego i mieliśmy 1:0 dla gospodarzy. Chociaż w kolejnych fragmentach rywalizacji nadal miało miejsce bardzo wyrównane spotkanie, to więcej trafień już nie padło i pierwsze zwycięstwo w sezonie zaliczyli Bretończycy.

Stade Rennais – FC Nantes 1:0 (1:0)
1:0 Terrier 58′