Legendarny bramkarz docenił Polaka. Postraszyłby reprezentantów Francji

Jean-Luc Ettori porozmawiał z Piotrem Koźmińskim z serwisu WP SportoweFakty. Legendarny francuski bramkarz docenił Marcina Bułkę.

Marcin Bułka
Obserwuj nas w
IMAGO / Piotr Kucza Na zdjęciu: Marcin Bułka
  • Jean-Luc Ettori to legendarny francuski golkiper
  • Bramkarz jest rekordzistą pod względem liczby czystych kont w Ligue 1
  • W rozmowie z WP SportoweFakty docenił Marcina Bułkę

Marcin Bułka znów komplementowany. Poradziłby sobie w kadrze Francji

Marcin Bułka notuje znakomite występy w Ligue 1 w barwach OGC Nice. Polski bramkarz jest liderem czołowy lig Europy pod względem liczby czystych kont. Do tej pory zanotował ich aż dziewięć. Eksperci pod adresem Polaka regularnie ślą pochwały.

Głos w rozmowie z WP SportoweFakty zabrał także Jean-Luc Ettori, legendarny golkiper Monaco, który jest historycznym liderem Ligue 1 pod względem liczby czystych kont. W całej karierze uzbierał ich aż 241.

– W każdym elemencie prezentuje odpowiedni poziom. Wiadomo, każdy może się cały czas poprawiać, ale nie widzę czegoś, co ewidentnie byłoby dużo słabsze w jego grze. Nie wiem czy można powiedzieć, że jest bramkarzem numer jeden w Ligue 1, bo kilku fachowców tu gra, jak choćby Donnarumma, ale na pewno jest w ścisłej czołówce – mówi 9-krotny reprezentant Francji.

– W obecnej formie Bułka mógłby spowodować panikę wśród tych, którzy ostatnio są powoływani. A więc tak, myślę, że byłby brany pod uwagę – ocenił Ettori.

Czytaj dalej: Bułka w kadrze tylko awaryjnie. Probierz: hierarchia została ustalona już wcześniej

Komentarze