Kylian Mbappe o Messim i Ronaldo. “Nie da się skopiować ich karier”

Kylian Mbappe
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe w tej kampanii jest w niezwykle dobrej dyspozycji. Mistrz świata z 2018 roku w tym sezonie rozegrał sześć meczów, strzelając w nich dziewięć goli. Ostatnio zawodnik wyraził kilka słów na temat Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo, dając do zrozumienia, że wymieniona dwójka miała ogromny wpływ na rozwój piłki nożnej.

  • Kylian Mbappe udzielił ostatnio wyczerpującego wywiadu The Wall Street Journall
  • Francuzki zawodnik wypowiedział się między innymi na temat Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo
  • 23-latek nie szczędził pochlebnych słów w kierunku Argentyńczyka i Portugalczyka

“Messi i Ronaldo zmienili sposób patrzenia na piłkę nożną”

Kylian Mbappe w powszechnej opinii jest uważany za piłkarza, który ma być następcą Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Francuz ma przejąć pałeczkę od Argentyńczyka i Portugalczyka wraz z Erlingiem Haalandem. Zawodnik PSG nie szczędził pochwał w kierunku Messiego i CR7.

– Prawie nie da się skopiować ich karier, aby przejść do historii. Zmienili sposób, w jaki ludzie patrzą na piłkę nożną – przekonywał Mbappe cytowany przez The Wall Street Journal.

– Myślę, że właśnie dlatego ich rywalizacja ekscytowała tak wielu ludzi. Po nich ludzie nie patrzą już na futbol tak, jak kiedyś. Nie patrzą też na życie tak, jak kiedyś – kontynuował Francuz.

Zobacz także:

– Messi i Ronaldo walczyli przez dziesięć lat i obserwowałem ich przez całe dzieciństwo – uzupełnił zawodnika.

Mbappe trafił do PSG w 2017 roku. Najpierw na wypożyczenie, a rok później na zasadzie transferu definitywnego. Zawodnik kosztował paryżan 180 milionów euro.

Czytaj więcej: Juventus walczył, ale nie dał rady. Mbappe katem Starej Damy

Komentarze