Kolejna klęska Monaco

Kamil Glik

Z tygodnia na tydzień w coraz cięższej sytuacji znajdują się piłkarze AS Monaco – podopieczni Thierry’ego Henry’ego doznali dziś kolejnej, bolesnej porażki. Tym razem komplet punktów z Księstwa wywiózł Strasbourg. Ze zwycięstwa cieszyła się dziś także Tuluza, a po dramatycznej końcówce, remisem zakończyło się starcie Reims i Nice.

Spotkanie na Stade Louis II fatalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, albowiem już w siódmej minucie czerwoną kartkę obejrzał Naldo. Dziesięć minut później było już 0:2 – najpierw celną główką popisał się Ajorque, a w 17. minucie, strzałem głową z 15 metrów, Benaglio został pokonany przez Thomassona. Nadzieję monakijczykom dał jeszcze w 22. minucie Falcao, który wykorzystał dogranie Tielemansa.

Po zmianie stron, trafiali już jednak tylko goście – w 63. minucie, kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Sissoko, a pięć minut później wynik spotkania podwyższył Ajorque. Monaco Kilkadziesiąt sekund później stan osobowy został wyrównany, albowiem z boiska za brutalny faul wyleciał Mitrović. Gospodarzy w doliczonym czasie dobił Youssouf Fofana. Całe spotkanie w barwach Monaco rozegrał Kamil Glik.

Szóste zwycięstwo w sezonie odnieśli dziś piłkarze Toulouse, którzy pokonali skromnie na wyjeździe beniaminka z Nimes. Decydującego gola zdobył cztery minuty przed przerwą Yaya Sanogo – napastnik Fioletowych uprzedził bramkarza po dograniu Amiana Adou z prawego skrzydła.

Bardzo bliscy zwycięstwa byli dziś piłkarze beniaminka z Reims – gospodarze objęli prowadzenie już w 12. minucie po trafieniu Oudina, ale goście z Nicei zdołali doprowadzić do wyrównania w… dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Po zagraniu ręką Kamary, sędzia po wideoweryfikacji przyznał jedenastkę Orłom, którą na bramkę zamienił Walter.

AS Monaco – RC Strasbourg 1:5 (1:2)
0:1 Ajorque 12′
0:2 Thomasson 17′
1:2 Falcao 22′
1:3 Sissoko 63′
1:4 Ajorque 68′
1:5 Fofana 90’+4

Nimes Olympique – Toulouse FC 0:1 (0:1)