Kapitalny wieczór piłkarzy Lyonu, Olympique nowym liderem

Olympique Lyon.piłkarze
PressFocus Na zdjęciu: Olympique Lyon.piłkarze

Olympique Lyon rozegrał bardzo dobre spotkanie z OGN Nice i wygrał 4:1. Dzięki temu podopieczni Rudiego Garcii objęli prowadzenie w tabeli Ligue 1.

Allianz Riviera była areną zmagań w ostatnim sobotnim spotkaniu 16. kolejki Ligue 1. W meczu Nice kontra Olympique Lyon faworytem byli goście, którzy w przypadku wygranej awansowaliby na pierwsze miejsce w tabeli.

Tylko jeden gol różnicy

Piłkarze z Lyonu od pierwszego gwizdka arbitra byli lepszym zespołem i potwierdzały to statystyki, choć na tablicy wskazującej wynik spotkania, dalej było 0:0. Sytuacja zmieniła się w 32. minucie, gdy arbiter dostrzegł nieprawidłowe zagranie w polu karnym i wskazał na wapno. Odpowiedzialność na siebie wziął Memphis Depay, który poczekał na ruch Waltera Beniteza i uderzył precyzyjnie w kierunku prawego słupka. Siedem minut później Olympique wygrywał 2:0. Jeden z obrońców gospodarzy zachował się fatalnie z piłką, która trafiła do Tino Kadewere, a ten z łatwością pokonał bramkarza. Tuż przed przerwą zespół z Nicei przegrywał już tylko 1:2. Rony Lopes zagrał do Amine Gouiriego, a Francuz uderzył futbolówkę głową i trafił do siatki.

Dominacja Lyonu

W drugiej połowie sytuacja na boisku nie zmieniła się znacząco, ponieważ to gracze prowadzeni przez Rudiego Garcię kontrolowali tempo gry. Ponadto zdołali strzelić dwa gole. Pierwszego z nich w 63. minucie, gdy podawał Kadewere, a wykończył Karl Toko Ekambi. Dziesięć minut później wynik spotkania na 4:1 dla klubu z Lyonu ustalił po zamieszaniu w polu karnym Houssem Aouar.

Kolejnym rywalem OGN Nice będzie Lorient. Natomiast Lyon podejmie u siebie Nantes.