Hakimi może liczyć na wsparcie PSG podczas procesu

Paris Saint-Germain wspiera Achrafa Hakimiego po tym, jak francuska prokuratura wszczęła wstępne śledztwo w sprawie zarzutu gwałtu wobec marokańskiego obrońcy. Dochodzenie zostało oficjalnie potwierdzone w poniedziałek, jednak bez podania żadnych szczegółów.

Achraf Hakimi
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Achraf Hakimi
  • Hakimi oskarżony o gwałt
  • Marokańczyk może liczyć na wsparcie PSG
  • Klub wydał krótki komunikat w tej sprawie

Hakimi oskarżony o gwałt

Hakimi jest oskarżany przez 23-letnią Francuzkę o próbę gwałtu. Para miała poznać się w mediach społecznościowych, po czym doszło do spotkania, na którym zawodnik Paris Saint-Germain miał próbować wykorzystać seksualnie kobietę.

Hakimi nie odpowiedział publicznie na zarzuty, ale miał stanowczo im zaprzeczyć w rozmowie z władzami klubu, o czym informuje The Athletic. Brytyjscy dziennikarze poprosili o oficjalne oświadczenie w tej sprawie paryski klub.

– Klub wspiera gracza, który stanowczo zaprzeczył oskarżeniom i ufa wymiarowi sprawiedliwości. PSG to instytucja, która promuje szacunek na boisku i poza nim – napisał Paris Saint-Germain w oficjalnym komunikacie.

Hakimi w poniedziałek znalazł się w jedenastce sezonu FIFA podczas uroczystej gali FIFA The Best Awards. Marokańczyk został wyróżniony między innymi za wspaniałe występy podczas mistrzostw świata w Katarze, gdzie wraz z drużyną narodową zajął czwarte miejsce.

Obrońca nie wystąpił w niedzielnym meczu PSG z Marsylią z powodu kontuzji uda, ale w tym sezonie rozegrał 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również: PSG wytypowało wymarzonego następcę gwiazd

Komentarze