Zasłużony francuski klub zdegradowany do trzeciej ligi

Piłkarze Girondins Bordeaux
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Girondins Bordeaux

Zasłużony francuski klub Girondins Bordeaux został we wtorek zdegradowany do trzeciej ligi francuskiej. Powodem takiej decyzji jest nieprzedstawienie odpowiednich gwarancji finansowych, które pozwalałyby na uczestnictwo rozgrywkach Ligue 1.

  • Girondins Bordeaux z powodu braku gwarancji finansowych zostało zdegradowane do trzeciej ligi
  • Żyrondyści mają jeszcze siedem dni na złożenie odwołania
  • Od lipca zawodnikiem Bordeaux będzie Rafał Strączek

Girondins Bordeaux zagra w trzeciej lidze

Decyzja władz francuskiej piłki to kolejna zła wiadomość dla kibiców Girondins Bordeaux. Kilka tygodni temu musieli bowiem pogodzić się ze spadkiem swojej drużyny z Ligue 1. Żyrondyści sezon 2021/22 francuskiej ekstraklasy zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli, tracąc pięć punktów do bezpiecznego miejsca.

Teraz wszystko wskazuje na to, że fanom Bordeaux nie będzie również dane zobaczyć swojej drużyny w akcji na boiskach Ligue 1. Poniedziałkowa decyzja oznacza degradację na trzecim poziom rozgrywkowy, choć klubowi przysługuje jeszcze prawo do odwołania. Władze klubu mogą je złożyć w terminie siedmiu dni i przedstawić niezbędnego dokumenty.

Od nowego sezonu w zespole Bordeaux miał występować polski bramkarz Rafał Strączek. 23-latek, który w ostatnim czasie bronił barw Stali Mielec, przeniósł się do francuskiej drużyny na zasadzie wolnego transferu.

Komentarze