Galtier gotowy na nowe wyzwanie. Stawia jednak warunek

Olympique Marsylia poszukuje następcy Marcelino. Choć do Pablo Longorii zgłosiło się czterech innych trenerów, ten chętnie postawi na Christophe’a Galtiera. Ten chce się jednak najpierw upewnić, jak zostanie przyjęty w nowym klubie.

Christophe Galtier
Obserwuj nas w
IMAGO / ABACAPRESS Na zdjęciu: Christophe Galtier
  • Olympique Marsylia szybko pożegnała się z trenerem Marcelino
  • Faworytem do przejęcia Olimpijczyków jest Christophe Galtier
  • Francuz chce jednak najpierw wiedzieć, jak zostanie przyjęty przez kibiców OM. Mowa tu zarówno o przeszłości w Paris Saint-Germain, jak i o zarzutach o rasizm

Galtier coraz bliżej OM – o ile przyjmą go kibice

W Olympique’u Marsylii powoli ustaje hałas po niedawnym trzęsieniu ziemi. Zwolnienie trenera Marcelino zwolniło wakat, na który pokusiłoby się z chęcią wielu szkoleniowców. Jak donosi francuskie Le10Sport, do Pablo Longorii zgłosili się już Jaime Pacheco, Julen Lopetegui, Ruud van Nistelrooy i Roberto Donadoni. Prezydent Olimpijczyków ma jednak własnego faworyta i jest nim Christophe Galtier.

POLECAMY TAKŻE

Trudno się temu dziwić. 57-latek ma na koncie dwa mistrzostwa Ligue 1 i uznawany jest za świetnego fachowca. Sam trener również pozostaje otwarty na ofertę z OM. Najpierw chce jednak wiedzieć, jak przyjmą go fani. Przecież jeszcze w poprzednim sezonie pracował u odwiecznego rywala marsylczyków, Paris Saint-Germain. Do tego ciągnie się za nim skandal obyczajowy, związany z rzekomym rasizmem względem dobierania zawodników w czasach, gdy prowadził OGC Nice. Jeżeli po researchu klub dojdzie do wniosku, że większość fanów przyjmie Galtiera z otwartymi ramionami, ten jest gotowy na nowy rozdział w karierze.

Już w tę sobotę OM czeka wyjazdowe starcie z AS Monaco.

Czytaj więcej: Pomocnik z Championship na radarze Barcelony.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze