Media: PSG ogłosi w przyszłym tygodniu nazwisko trenera

Christophe Galtier
Pressfocus Na zdjęciu: Christophe Galtier

Paris-Saint Germain chce jak najszybciej zamknąć kwestię ogłoszenia nowego trenera i zacząć przygotowania do nowego sezonu. Według Fabrizio Romano mistrzowie Francji mają ogłosić jego nazwisko w najbliższych dniach. Faworytem do tej roli jest Christophe Galtier z OGC Nice.

  • PSG pracuje nad znalezieniem nowego trenera
  • Marzeniem właścicieli klubu było zatrudnienie Zidane’a, który odrzucił ich ofertę
  • Nowym trenerem mistrzów Francji ma zostać Christophe Galtier

PSG nie chce dłużej zwlekać

Zarząd Paris-Saint Germain żywił ogromną nadzieję, że uda mu się namówić do współpracy Zinedine’a Zidane’a. Francuz odrzucił ofertę prowadzenia drużyny mistrzów Francji, gdyż jego cichym marzeniem jest objęcie stanowiska selekcjonera Trójkolorowych. Wobec jego odmowy Paryżanie postanowili skupić się na innym kandydacie, którego ujawnił w niedzielę Fabrizio Romano. 

Włoski dziennikarz przekazał, że faworytem do objęcia posady trenera PSG jest obecnie Christophe Galtier, prowadzący obecnie OGC Nice. Francuz renomę wyrobił sobie w Lille, z którym w sezonie 2020/21 sięgnął sensacyjnie po mistrzostwo kraju. W zeszłej kampanii doprowadził drużynę z Nicei do piątej pozycji w Ligue 1, co pozwoliło im awansować do kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy.

Galtier byłby zachwycony możliwością prowadzenia mistrzów Francji i aprobuje transfery Renato Sanchesa i Vitinhii, nad którymi pracuje obecnie PSG. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Francuz w przyszłym tygodniu może zostać oficjalnie ogłoszony trenerem paryskiego zespołu.

Przeczytaj też: Leonardo: odchodzę z PSG, nie chowając urazy

Komentarze