Galtier broni swoich gwiazd. “Żyją w dobrych relacjach”

Christophe Galtier
PressFocus Na zdjęciu: Christophe Galtier

Szkoleniowiec Paris Saint-Germain Christophe Galtier zaprzeczył twierdzeniom o spięciach między Kylianem Mbappe i Neymarem. Po meczu z Ligi Mistrzów znów zawrzało w sprawie ofensywnego duetu.

  • Media piszą o kolejnym spięciu na linii Neymar – Mbappe
  • Sytuację bagatelizuje jednak szkoleniowiec PSG Christophe Galtier
  • Trener uważa, że między zawodnikami jest wszystko w porządku

W PSG nadal gorąco

Podczas wtorkowego zwycięstwa PSG nad Juventusem 2:1 w Lidze Mistrzów Neymar wydawał się być wściekły na Mbappe, kiedy ten zdecydował się strzelić zamiast podać mu piłkę. Brazylijczyk stanąłby wtedy naprzeciw pustej bramki.

Wypowiadając się przed sobotnim meczem Ligue 1 przeciwko Brest, Galtier powiedział, że nie zauważył żadnej negatywnej reakcji między tą dwójką zawodników i dodał, że obaj cieszą się z możliwości wspólnych treningów.

– Relacje między Neyem i Kylianem są bardzo dobre. Razem spędzają wiele czasu na treningach. W meczu z Juventusem zdarzyła się sytuacja, w której Mbappe powinien zachować się inaczej, ale wszystko zostało już wyjaśnione – powiedział Galtier.

– Mbappe podjął szybką decyzję o strzale. W takich momentach trzeba działać instynktownie. Błędy się zdarzają. Raz poda Neymar, innym razem Mbappe. Taki jest futbol. Nie zauważyłem, żeby od ostatniego meczu było coś między nimi nie tak – dodał.

To nie pierwszy raz, kiedy trener PSG bagatelizował sugestie dotyczące problemu między Mbappe i Neymarem po tym, jak Brazylijczyk spierał się o wykonanie rzutu karnego na początku sezonu.

PSG jest jak dotąd niepokonane w Ligue 1. W sobotę zmierzy się z Brest, a w środę czeka ich rywalizacja w Lidze Mistrzów z Maccabi Haifa.

Zobacz również: Pożar w PSG nie został ugaszony? Kolejne spięcie Mbappe i Neymara

Komentarze