Olympique Lyon znajduje się na dnie. Trener lada chwila straci pracę

Fabio Grosso w przeciągu kilku następnych godzin straci pracę w Lyonie. Taką informację przekazał na portalu X Fabrizio Romano.

Fabio Grosso
Obserwuj nas w
IMAGO / PanoramiC / Frederic Chambert Na zdjęciu: Fabio Grosso
  • Fabrizio Romano przekazał, że Lyon jeszcze dzisiaj zwolni Fabio Grosso z funkcji trenera
  • Włoch pracuje w klubie zaledwie dwa miesiące
  • Lyon zajmuje ostatnie 18. miejsce w ligowej tabeli

Krótka przygoda Grosso z Lyonem

Fabio Grosso zostanie zwolniony z funkcji pierwszego trenera Olympique Lyon. Włoch nie był w stanie pomóc drużynie i zażegnać potężnego kryzysu. Francuski klub zajmuje na ten moment ostatnie 18. miejsce w tabeli Ligue 1. 46-latek przybył na Groupama Stadium we wrześniu tego roku. Prowadził “Les Olympiens” w 7 meczach. Wygrał zaledwie jeden. Dwa razy jego drużyna remisowała i czterokrotnie schodziła z boiska przegrana.

Podczas pobytu w Lyonie Fabio Grosso ucierpiał w wyniku ataku kibiców OM na autokar drużyny prowadzonej przez Włocha. Były piłkarz został trafiony puszką piwa oraz odłamkami szkła. W wyniku wypadku mógł stracić wzrok w jednym oku. Na szczęście skończyło się tylko na bliznach.

Wcześniej Grosso pracował w Serie B, gdzie prowadził Frosinone. Z byłym klubem udało mu się wywalczyć awans na najwyższy poziom rozgrywkowy, lecz po sezonie postanowił zakończyć tam pracę i rozstać się z zespołem.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze