El. LE: Strasbourg gra dalej

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Izraelska drużyna Maccabi Haifa wygrała czwartkowe starcie przeciwko RC Strasbourg (2:1). W kolejnej rundzie zagra jednak zespół z Ligue 1, który awansował dzięki zaliczce bramkowej z pierwszego meczu.

Pierwszego gola na Sammy Ofer Stadium zobaczyliśmy po siedemnastu minutach gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Ludovic Ajorque, który głową skierował futbolówkę do siatki gospodarzy.

Kilka chwil później było jednak już jeden do jednego. Tym razem strzelcem gola został Yarden Shua, który popisał się świetną solową akcją, a następnie, oszukując bramkarza, skierował piłkę do pustej bramki.

W 40. minucie było już dwa do jednego dla gospodarzy. Wszystko za sprawą Nikity Rukavytsya, który świetnie zamknął podanie autorstwa Allysona Airesa dos Santosa i bez żadnych problemów umieścił futbolówkę w siatce gości z Francji.

Okazało się jednak, że było to ostatnie trafienie jakie zobaczyliśmy w Haifie. Gospodarzom, pomimo wielu wykreowanych okazji, nie udało się bowiem strzelić trzeciego gola i to reprezentant Ligue 1 zagra w kolejnej rundzie Ligi Europy.

Maccabi Haifa – RC Strasbourg 2:1 (2:1)

0:1 Ajorque 17′