Walia – Polska: znamy składy na ostatni mecz Biało-Czerwonych w Lidze Narodów

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Selekcjonerzy Robert Page i Czesław Michniewicz odsłonili karty przed ostatnim spotkaniem ich reprezentacji w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Ten, kto wygra, może być pewien pozostania w Lidze A.

  • Poznaliśmy już wyjściowe składy reprezentacji Walii oraz Polski na mecz szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów
  • Selekcjonerzy Page i Michniewicz nie postawili na rezerwowe zestawienia
  • Początek starcia już o godzinie 20:45

Walia – Polska: selekcjonerzy odsłonili karty

Już o godzinie 20:45 reprezentację Polski czeka ostatni mecz w trwającej edycji Ligi Narodów. Tylko uniknięcie porażki na wyjeździe z Walią uchroni Biało-Czerwonych przed spadkiem do Ligi B. Poznaliśmy wyjściowe składy na to spotkanie.

Selekcjoner Robert Page postawił między słupkami na Wayne’a Hennesseya. W obronie zobaczymy zaś Neco Williamsa, Benjamina Cabango, Joe’a Rodona oraz Connor Robertsa. Wśród pomocników ujrzymy na murawie Joe’a Morrella, Rhysa Norringhtona-Daviesa, Dylana Levitta, a także Brennana Jonhsona. Duet napastników stworzą Gareth Bale i Daniel James.

Wygląda na to, że Czesław Michniewicz nadal będzie próbował gry w formacji z trójką środkowych obrońców. W te role wcielą się Jan Bednarek, Kamil Glik oraz Jakub Kiwior, którzy będą bronić Wojciecha Szczęsnego. Na wahadłach wystąpią Bartosz Bereszyński oraz Nicola Zalewski. W drugiej linii ujrzymy z kolei Grzegorza Krychowiaka, Szymona Żurkowskiego i Piotra Zielińskiego. Ten ostatni będzie wspierał w ofensywie Karola Świderskiego i Roberta Lewandowskiego.

Walia: Hennessey – Williams, Cabango, Rodon, Roberts – Morrell, Norringhton-Davies, Levitt, Johnson – Bale, James

Polska: Szczęsny – Bednarek, Glik, Kiwior – Bereszyński, Krychowiak, Żurkowski, Zalewski – Świderski, Lewandowski, Zieliński

Początek starcia już o godzinie 20:45.

Czytaj więcej: Walia – Polska: typy, kursy, zapowiedź (25.09.2022).

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze