Kamil Kosowski: Obawiam się konfrontacji z Belgią

Kamil Kosowski (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: Kamil Kosowski (z lewej)

W środę 8 czerwca Polska zagra z Belgią w Brukseli w drugim meczu Ligi Narodów. Starcia z Czerwonymi Diabłami obawia się były reprezentant biało-czerwonych – Kamil Kosowski. Jego zdaniem rywal przystąpi do rywalizacji wyjątkowo zmotywowany.

  • W środę 8 czerwca Polska zagra z Belgią w Lidze Narodów
  • Rywale zmagania w turnieju rozpoczęli od wysokiej porażki z Holandią
  • Według Kamila Kosowskiego mogło to podrażnić mocno ich ambicje

Belgia pod presją przed meczem z Polską

Falstartem rozpoczęła się kolejna edycja Ligi Narodów dla reprezentacji Belgii. Czerwone Diabły W Brukseli wysoko przegrały z Holandią – aż 1:4. Na tle podopiecznych Louisa van Gaala, Belgowie wyglądali na zespół ospały i pozbawiony polotu. Według Kamila Kosowskiego, nasz najbliższy rywal może czuć się postawiony pod ścianą i podejść do meczu z Polską wyjątkowo zmotywowany do zwycięstwa.

– Obawiam się konfrontacji z “Czerwonymi Diabłami”. Lanie, jakie sprawili im Holendrzy, nie pozostanie bez znaczenia. Belgowie będą chcieli się zrehabilitować w oczach kibiców i wyjdą na nas bardziej zmotywowani. Gdyby z kadrą “Oranje” wynik był dla nich lepszy, to zagraliby na większym luzie i łatwiej byłoby im o pomyłki. A tak będą spięci i skupieni, a to, że dysponują lepszymi piłkarzami, jest rzeczą oczywistą – stwierdził były reprezentant Polski. 

– Szukam w tym pozytywów i znajduję. Mecze z takim rywalem, będącym pod presją, są idealnym przygotowaniem do mundialu. W tym spotkaniu trener Michniewicz może popracować nad taktyką i szlifowaniem gry z kontry – dodał.

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Narodów wygrała z Walią 2:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Jakub Kamiński i Karol Świderski. Napastnik Charlotte FC wszedł na boisko z ławki rezerwowych, zastępując Adama Buksę. Zdaniem Kosowskiego, współpraca napastnika New England Revolution z Robertem Lewandowskim nie przebiegała odpowiednio.

– Nasza taktyka musi być oczywiście skrojona pod jednego piłkarza. To wokół Roberta Lewandowskiego trzeba budować zespół na MŚ. Wątpliwe jest więc, by od pierwszych minut zagrał Adam Buksa, bo obok Lewego nie ma dla niego miejsca – skomentował Kosowski.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze