Zidane zapowiedział rotacje przed rewanżem z Chelsea

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Real Madryt miał szczęście, remisując u siebie z Chelsea (1:1) w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Zinedine Zidane podkreśla, że jego zespół wciąż pozostaje przy życiu, ale zawodnicy potrzebują odpoczynku przed środowym rewanżem.

Zidane: cierpieliśmy, ale przeżyliśmy

Ziniedine Zidane podkreślił, że jego zespół znacznie poprawił się w trakcie meczu i jedzie do Londynu po awans.

To prawda, że pierwsza połowa z Chelsea była nieco skomplikowana, ale poprawiliśmy się po przerwie. Mieliśmy więcej kontroli, a na boisku panował porządek. Wiemy, że musimy udać się do Londynu z celem wygrania meczu i dostania się do finału – powiedział francuski szkoleniowiec. Między wierszami przyznał też, że zastosuje rotacje w nadchodzącym ligowym meczu z Osasuną. – Zobaczymy. Musimy zarządzać minutami, bo przed nami sobotnie spotkanie, a przecież musimy być w dobrej dyspozycji przed rewanżem. Będę dozował zawodnikom czas na boisku – zapewnił Zidane na konferencji.

Zidane pochwalił cały zespół

Karim Benzema zdobył piękną bramkę wolejem na wagę remisu, ale Zidane wolał skupić się na wysiłku całej drużyny.

Gol Karima był imponujący, ale wspieram tak samo wszystkich graczy. Wysiłek, jaki włożyli w to spotkanie, był niesamowity. Cieszę się z powodu zawodników, bo pozostajemy żywi. Musimy pojechać do Londynu i zdobywać bramki – powiedział. – ­Eder Militao zaliczył świetny mecz, ale mogę to powiedzieć o każdym – dodał.

W rewanżu być może wezmą już udział nieobecni we wtorkowym meczu zawodnicy Królewskich.

Mam nadzieję, że Sergio Ramos będzie już z nami, ale jeszcze nie trenował z drużyną, więc trudno to jednoznacznie osądzić. Liczę też na powroty Ferlanda Mendy’ego i Fede Valverde – powiedział Zidane.

Zanim Los Blancos będą mogli skupić się na rewanżu w Londynie, w sobotę czeka ją ligowe starcie z Osasuną. Przypomnijmy, że choć Real Madryt nie zależy od siebie, pozostaje w również w walce o obronę mistrzostwa Hiszpanii.

Real Madryt
Osasuna Pampeluna
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 1. maja 2021 20:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze