Zamieszki w Zagrzebiu przed meczem Dinamo – Legia

Kibice w meczu Radomiak - Legia
Kibice w meczu Radomiak - Legia PressFocus

W środę Legia Warszawa rozegra spotkanie 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko Dinamo. Kibice z Polski pojawili się w Zagrzebiu już we wtorek i zostali zaatakowani przez chuliganów lokalnej drużyny, słynną grupę Bad Boys Blue. Według doniesień służby porządkowe szybko opanowały sytuację i nikt nie ucierpiał.

  • W środę Legia rozegra spotkanie trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko Dinamo Zagrzeb
  • Lokalni kibice mistrza Chorwacji zaatakowali polskich fanów we wtorek na ulicach Zagrzebia
  • W zamieszkach brało udział około 200 kibiców, według doniesień nikt nie jest ranny

Zamieszki w Zagrzebiu przed meczem Legii w eliminacjach do Ligi Mistrzów

W środę Legia Warszawa rozegra w Zagrzebiu pierwszy mecz trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Wielu kibiców mistrzów Polski wybrało się do Chorwacji już dzień wcześniej. Część z nich spędzała wtorkowy wieczór w dzielnicy Dubrava. Zostali tam zauważeni przez kibiców Dinama ze znanej na Bałkanach grupy Bad Boys Blue. Nagrania z wydarzenia natychmiast pojawiły się w sieci. Na filmikach widać, jak kibice obu drużyn biją się wzajemnie pałkami czy obrzucają kamieniami.

W chorwackich mediach pojawiły się kalkulacje, wedle których w zamieszkach brało udział ponad dwieście osób. Do akcji szybko wkroczyły jednak służby porządkowe. Według portalu Index.hr nikt nie został ranny.

Przed Legią nie lada wyzwanie. W środę o godzinie 20:00 Wojskowi wyjdą na murawę stadionu w Zagrzebiu i powalczą z wyżej notowanym rywalem o awans do ostatniej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W przypadku porażki Wojskowi dostaną szansę w kwalifikacjach do Ligi Europy, a jeżeli i tam im się nie powiedzie, mają już zapewnione występy w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Dinamo Zagrzeb
Legia Warszawa
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. sierpnia 2021 17:54.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze