UEFA podjęła decyzję w sprawie nadchodzących półfinałów

Kyle Walker iPhil Foden
Kyle Walker iPhil Foden PressFocus

Jak podał Fabrizio Romano, nadchodzące półfinały Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy odbędą się według planu, wbrew fałszywym informacjom, jakoby UEFA zamierzała ukarać uczestników Superligi wykluczeniem ich z rozrywek.

UEFA podjęła decyzję: półfinały odbędą się normalnym trybem

W minioną niedzielę dwanaście klubów z Anglii, Hiszpanii i Włoch poinformowało, że zamierza stworzyć Superligę. UEFA potraktowała to jako zamach na jej rozgrywki: Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Podobno przez jakiś czas federacja rozważała nawet wykluczenie z obecnych rozgrywek pięciu uczestników “buntu”. Mowa tu o występujących w Lidze Mistrzów Realu Madryt, Manchesteru City oraz Chelsea, a także półfinalistów Ligi Europy, Arsenal i Manchester United.

Idea Superligi jest obecnie zawieszona. Wszyscy reprezentanci Premier League, a także Atletico, Inter i Milan, wycofały się z projektu. Juventus i Barcelona przyznały, że zmiany w obecnej formule rozgrywek europejskich są niezbędne. Jednocześnie Superliga wymaga ponownego przemyślenia i stworzenia na innych niż pierwotnych warunkach.

Komitet Wykonawczy UEFA zebrał się w piątek, by podjąć decyzję odnośnie obecnego sezonu. Jak doniósł dobrze poinformowany i wiarygodny Fabrizio Romano, mecze półfinałowe europejskich rozgrywek rozegrane zostaną według planu.

Oznacza to, że w najbliższy wtorek o godzinie 21:00 Real Madryt zmierzy się z Chelsea. Dzień później Paris Saint-Germain podejmie u siebie Manchester City. Rewanże zaplanowano na kolejny tydzień. Półfinały Ligi Europy, czyli pojedynki Manchesteru United z Romą i Villarrealu z Arsenalem, również przebiegną według planu.

Komentarze