UEFA podejmie dialog ws. relokacji finału w Stambule

Callum Hudson-Odoi
Callum Hudson-Odoi Pressfocus

Przedstawiciele UEFA zasiądą do rozmów w sprawie potencjalnego przeniesienia finałowego spotkania Ligi Mistrzów ze Stambułu do Wielkiej Brytanii. Rozmowy odbędą się za zamkniętymi drzwiami w najbliższy poniedziałek. Wszystko spowodowane jest sporym wzrostem zachorowań w Turcji, która zmaga się właśnie z trzecią falą koranowirsua.

W Turcji szaleje wirus

Finał Ligi Mistrzów pomiędzy angielskimi gigantami zaplanowano na 29 maja na stadionie Ataturk Olympic Stadium w Stambule. Obecnie Turcja wstrzymała podróże do własnego kraju, ponieważ zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby codziennych przypadków zarażeń Covid-19. Wszystko prowadzi, więc do spekulacji, w których najważniejszy mecz klubowych rozgrywek może odbyć się gdzie indziej.

Na początku tygodnia przedstawiciele Aston Villi zaoferowali wykorzystanie do tego celu swojego stadionu, czyli Villa Park. Według brytyjskich mediów do wyścigu o rozegranie finału wkroczyła jeszcze Szkocja. Mowa tutaj o stadionie narodowym Hampden, a obiekt ten będzie gospodarzem kilku meczów Euro 2020.

Natomiast Angielscy urzędnicy poinformowali UEFA, że mecz można rozegrać w Londynie na Wembley, mimo że boisko jest już zarezerwowane do playoffów Championship. Manchester City oraz Chelsea zwróciły się do UEFA także z prośbą o zorganizowanie finału Ligi Mistrzów na swoich stadionach, ale oczekuje się, że w grę wchodzi jedynie neutralny teren.

Rozmowy o zmianie gospodarza rozpoczną się w poniedziałek

UEFA przeprowadzi w poniedziałek rozmowy z tegorocznymi finalistami oraz brytyjskim rządem na temat potencjalnego przeniesienia finału Ligi Mistrzów na Wyspy. Powodem takiego wydarzenia są ograniczenia w podróżowaniu związane ze wzrostem zarażeń w Turcji. Co więcej sam Boris Johnson oznajmił, że Turcja jest krajem, do którego Brytyjczycy nie powinni teraz podróżować.

Przedstawiciele angielskiego Związku Piłki Nożnej skontaktowali się już z UEFA, na temat przeniesienia meczu i będą obecni na poniedziałkowym spotkaniu, na którym UEFA przedstawi swoje wymagania dotyczące relokacji. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia w sprawie przeniesienia finału do Szkocji lub Anglii, rozważony zostanie wybór rezerwowy, najprawdopodobniej Porto w Portugalii.

Manchester City
Chelsea
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 29. maja 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze