Stambuł może stracić finał Ligi Mistrzów, mecz w Turcji zagrożony

Finał Ligi Mistrzów zbliża się dużymi krokami. Tymczasem kolejny razy niepewny zorganizowania najważniejszego spotkania w rozgrywkach jest Stambuł. W mediach pojawiły się sugestie, że mecz może zostać przeniesiony w inne miejsce.

Puchar Ligi Mistrzów
fot. PressFocus Na zdjęciu: Puchar Ligi Mistrzów
  • Niepokojące wieści trafiły do mediów w kontekście finału Ligi Mistrzów w Turcji
  • Dziennikarz Mark Hughes z Daily Mail sugeruje, że najważniejszy mecz elitarnych rozgrywek może zostać przeniesiony do innego miasta
  • Powodem ewentualnej ważnej decyzji UEFA mają być ewentualne zamieszki i zawirowania polityczne

Finał Ligi Mistrzów może zostać przeniesiony ze Stambułu do Lizbony

Finał Ligi Mistrzów w tym roku zaplanowany jest w Stambule. Okazuje się jednak, że w związku z zawirowaniami politycznymi w Turcji hitowe starcie może zostać przeniesione na inną arenę.

Dziennikarz Mark Hughes przekonuje, że niebawem w Turcji mogą mieć miejsce duże zamieszki. Ma być to podyktowane tym, że według najnowszych sondaży Recep Erdogan nie może być pewny wygrania wyborów prezydenckich. Sondaże sugerują, że aktualnie ma 43,7 procent poparcia. Tymczasem główny rywal Kemar Kilicdaroglu jest na poziomie 49,3 procent.

Wybory w Turcji będą miały miejsce już 14 maja. Ewentualna druga tura jest natomiast zaplanowana na 28 maja. Taki obrót wydarzeń może sprawić, że Stambule przed finałem Ligi Mistrzów może być gorąca atmosfera. Szczególnie gdy faktem okaże się porażka Erdogana.

Finał elitarnych rozgrywek odbędzie się 10 czerwca. Areną starcia ma być Ataturk Olympic Stadium. Daily Mail ujawniło z kolei, że władze UEFA już nawiązały kontrakt z Portugalską Federacją Piłkarską, chcąc mieć plan B. Gdyby mecz w Stambule nie mógł się odbyć, to miejscem zastępczym miałby być Lizbona.

Czytaj więcej: “Inter do siódmej minuty nie postawił nogi w naszym polu karnym”

Komentarze