“Inter do siódmej minuty nie postawił nogi w naszym polu karnym”

AC Milan przegrał pierwszy mecz półfinałowy z Interem Mediolan (0:2) w Lidze Mistrzów. Trener Rossoneri narzekał po zakończeniu spotkania na nieuwagę swoich podopiecznych.

Stefano Pioli
  • Pierwsze derby Mediolan w 1/2 finału Ligi Mistrzow były bogate w emocje
  • Powody do rozczarowania mieli po spotkaniu piłkarze AC Milan
  • Trener Rossonerich ocenił zawody w rozmowie z Amazon Prime

Stefano Pioli po spotkaniu AC Milan – Inter Mediolan

AC Milan już po pierwszym kwadransie rywalizacji przegrywał różnicą dwóch goli. Ustępujący mistrz Serie A zaliczył tym samym koszmarny początek meczu.

Faktem jest, że Inter grał lepiej w pierwszej połowie i zdobył dwie bramki. Po przerwie Milan grał lepiej i nie zdobył bramki. To jest futbol na tym poziomie – mówił Stefano Pioli przed kamerą Amazon Prime.

Inter grał lepiej i skuteczniej w pierwszej połowie, a my popełniliśmy za dużo błędów jak na mecz na tym poziomie – kontynuował Włoch.

Do siódmej minuty stopa zawodnika Interu nie była w naszym polu karnym, a potem już po pierwszym rzucie rożnym udało mu się strzelić gola. Oczywiście musieliśmy być bardziej ostrożni – przekonywał trener Rossonerich.

Chcieliśmy osiągnąć inny wynik, ale musimy nadal wierzyć. Jedna chwila może zmienić wszystko w meczu rewanżowym – przekonywał Pioli.

Zamierzaliśmy grać zwarcie, intensywnie, agresywnie, ale Inter był lepszy w wielu sytuacjach, w których szanse były 50/50 i dzięki temu przejął kontrolę nad meczem. A fakt, że był w stanie wykorzystać dwa momenty wcześniej, sprawił, że zadanie było dla nas trudniejsze pod względem taktycznym i psychologicznym. Widziałem jednak właściwą reakcję i trzeba to wykorzystać w drugim meczu – zaznaczył szkoleniowiec Milanu.