Liga Mistrzów: wielki powrót Man Utd, cierpliwość Bayernu i komplet Juventusu

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Nie brakowało emocji w środowych spotkaniach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Największe dostarczyli piłkarze Manchesteru United i Atalanty Bergamo. Na uwagę zasługuje również cierpliwość piłkarzy Bayernu Monachium i Juventusu.

Środa w Lidze Mistrzów – wyniki

Rywalizację w środę rozpoczęły spotkania w Barcelonie i Salzburgu. Oba zakończyły się wygranymi gospodarzy. Po porażkach w dwóch pierwszych spotkaniach pierwsze zwycięstwo odniosła FC Barcelona, która u siebie skromnie 1:0 pokonała Dynamo Kijów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Gerard Pique. Duma Katalonii pozostaje tym samym w grze o awans do fazy pucharowej. Duży krok w kierunku awansu zrobił Red Bull Salzburg, który u siebie pewnie 3:1 pokonał niemiecki Wolfsburg i umocnił się na prowadzeniu w tabeli grupy G.

Kompletem dziewięciu punktów po trzech rozegranych spotkaniach mogą się pochwalić piłkarze Bayernu Monachium i Juventusu, które w środowy wieczór wykazały się dużą cierpliwością w swoich wyjazdowych meczach. Bawarczycy wysoko 4:0 pokonali na wyjeździe Benfikę Lizbona, ale pierwszego gola zdobyli dopiero w 70. minucie. Bohaterem meczu okazał się Leroy Sane, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz zaliczył asystę przy trafieniu Roberta Lewandowskiego.

Juventusowi do odniesienia zwycięstwa wystarczył jeden gol. Stara Dama skromnie 1:0 pokonała na wyjeździe Zenit Sankt Petersburg, a gola na wagę wygranej w 86. minucie zdobył Dejan Kulusevski. Po tym spotkaniu drużyna Massimiliano Allegriego umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy H. Drugie miejsce zajmuje Chelsea, która w środę bez problemów odprawiła z kwitkiem szwedzkie Malmo. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali na Stamford Bridge 4:0.

Świadkami największych emocji byliśmy jednak na Old Trafford, gdzie do przerwy zanosiło się na dużą niespodziankę. Atalanta Bergamo prowadziła bowiem z Manchesterem United już 2:0. Ostatecznie trzy punkty trafiły jednak na konto Czerwonych Diabłów, które w drugiej połowie wypunktowały swojego przeciwnika. Dzięki tej wygranej zespół Ole Gunnara Solskjaera objął prowadzenie w tabeli, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad trzecim Villarreal, który w środę wysoko 4:1 pokonał na wyjeździe Young Boys Berno.