Sergio Conceicao: Jesteśmy wojownikami

Piłki w siatce
Piłki w siatce fot. Sport Pictures

Trener FC Porto Sergio Conceicao starał się dodać swoim podopiecznym pewności siebie po nikłej przegranej w Rzymie 1:2 w 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się za trzy tygodnie w Portugalii.

Czytaj dalej…

– Moja drużyna zneutralizowała mocne strony Romy w pierwszej połowie. Byliśmy blisko zdobycia gola po główce Danilo krótko po przerwie. Później straciliśmy bramkę w dość chaotycznych okolicznościach, a kontuzji doznał Yacine Brahimi – rozpoczął analizę zawodów Conceicao dla Corriere dello Sport.

– Potem Roma strzeliła drugiego gola, ale nie przestaliśmy walczyć, a zespół zareagował dokładnie tak, jak się spodziewałem. Pokazaliśmy w ten sposób charakter. Przed nami drugi mecz i sprawa awansu jest otwarta – podkreślił opiekun Smoków.

– Sądzę, że uczciwym wynikiem tego wieczoru byłby remisowy. Musimy być bardziej solidni w defensywie na Stadio Dragao i bardziej zdecydowani w ofensywie. Nie wolno nam zapominać, że żaden przeciwnik nie czuje się komfortowo, gdy przyspieszymy tempo i intensywność. Może nie jesteśmy najlepszą drużyną na świecie, ale jesteśmy wojownikami. Musimy wprowadzić pewne poprawki, ale jestem przekonany, że przejdziemy do ćwierćfinału – podsumował Sergio Conceicao.

Komentarze