Rozstrzygnięty przetarg na transmisje Ligi Mistrzów w Polsce!

Puchar Europy
Puchar Europy fot. PressFocus

Mecze Ligi Mistrzów w Polsce po zakończeniu obecnego sezonu nadal będą dostępna na antenach Grupy Polsat. Nadawca w oficjalnym komunikacie poinformował, że będzie pokazywał elitarne rozgrywki przez najbliższe trzy sezony, czyli do 2024 roku.

Grupa Polsat będzie nadal pokazywać Ligę Mistrzów

Od sezonu 2018/2019 spotkania Ligi Mistrzów można śledzić na kanałach Polsat Sport Premium. Zostały one utworzone specjalnie na potrzeby pokazywania elitarnych rozgrywek. Z końcem sezonu wygasa jednak umowa, dzięki której na kanał Grupy Polsat można było śledzić nie tylko spotkania Ligi Mistrzów, ale również Ligi Europy.

W kolejnej kampanii nastąpią zmiany w pokazywaniu europejskich pucharów w Polsce. Już wcześniej światło dzienne ujrzał komunikat, że rozgrywki Ligi Europy oraz Ligi Konferencji będą dostępne na platformie Viaplay. Grupa Polsat natomiast zapewniła sobie prawa do pokazywania na swoich antenach spotkań nie tylko najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie, ale też spotkania o Superpuchar Europy i Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Nadawca będzie pokazywał mecze z tych rozgrywek do 2024 roku.

414 meczów Ligi Mistrzów przez trzy sezony

– Jest wiele różnych rozgrywek piłkarskich, ale żadne tak bardzo nie elektryzują kibiców z całego niemal świata jak Liga Mistrzów. Liga Mistrzów przyciąga każdego roku – co istotne na wiele miesięcy – miliony ludzi na całym świecie. Cieszę się, że najlepszą na świecie klubową piłkę nożną będzie pokazywała najlepsza od wielu lat telewizja w Polsce, z najnowocześniejszego studia sportowego i najlepszymi i najbardziej profesjonalnymi komentatorami – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Komentarze