Kolejne wyróżnienie dla Lewandowskiego. Polak wśród gwiazd

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Robert Lewandowski zbiera do swojej kolekcji kolejne wyróżnienia. Tym razem został wybrany przez kibiców do najlepszej jedenastki 2020 roku. Znalazło się w niej również miejsca dla Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego, z którymi rywalizował o miano najlepszego piłkarza na świecie w ubiegłym roku.

Najlepsza jedenastka 2020 roku wyłoniona została na podstawie sześciu milionów głosów oddanych przez internautów. Te można było oddawać przez ostatni miesiąc na oficjalnej stronie Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Obok polskiego napastnika wyróżnionych zostało także czterech innych zawodników, którzy w ubiegłym roku mieli okazję reprezentować bawarską drużynę. Zdaniem kibiców na znalezienie się w jedenastce zasłużyli również Manuel Neuer, Alphonso Davies, Joshua Kimmich i Thiago Alcantara. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem podopieczni Hansiego Flicka zdominowali rywalizację we wszystkich rozgrywkach. Bayern Monachium zdobył wszystkie możliwe trofea, w tym zaliczył upragniony triumf w Lidze Mistrzów.

Dla polskiego napastnika to drugie takie wyróżnienie w karierze. Lewandowski znalazł się bowiem w jedenastce również za 2019 rok. Rekordzistą pod tym względem jest Cristiano Ronaldo, który w najlepszej drużynie znalazł się już po raz 15. Niewiele mniej nominacji, bo 12 otrzymał Lionel Messi.

Najlepsza jedenastka 2020 roku: Manuel Neuer (Bayern) – Alphonso Davies (Bayern), Virgil van Dijk (Liverpool), Sergio Ramos (Real Madryt), Joshua Kimmich (Bayern) – Kevin De Bruyne (Manchester City), Lionel Messi (Barcelona), Thiago Alcantara (Bayern/Liverpool) – Neymar (PSG), Robert Lewandowski (Bayern), Cristiano Ronaldo (Juventus)

Komentarze