Pioli spodziewa się zupełnie innego Tottenhamu w rewanżu

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów z Tottenhamem. Szkoleniowiec rossonerich przyznał, że w Londynie spodziewa się zobaczyć zupełnie inną drużynę Spurs niż ta, która przyjechała na San Siro.

Stefano Pioli
PressFocus Na zdjęciu: Stefano Pioli
  • Pioli wziął udział w konferencji prasowej
  • Szkoleniowiec Milanu wypowiedział się przed nadchodzącym meczem z Tottenhamem
  • Rossoneri bronią jednobramkowej zaliczki z pierwszego pojedynku

Pioli wierzy w awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

AC Milan zapewnił sobie jednobramkową przewagę w pierwszym meczu z Tottenhamem. Rossoneri już na początku spotkania objęli prowadzenie po trafieniu Brahima Diaza, jednak mogli żałować, że w kolejnych minutach nie zdołali poprawić korzystnego rezultatu.

– Chciałbym wierzyć, że oba mecze będą takie same, ale z pewnością tak nie będzie. Nie muszę motywować zespołu, ponieważ każdy wie, o jaką stawkę toczy się ta gra. Awans oznaczałby znaczny progres na arenie międzynarodowej – przyznał Pioli.

– Tottenham znamy bardzo dobrze. Graliśmy ze sobą trzy tygodnie temu. Wszystko przeanalizowaliśmy. Są jednak drużyną, która zupełnie inaczej prezentuje się przed własną publicznością. W meczach u siebie są bardziej agresywni, bardziej intensywni i bardziej energiczni. Nie będą w stanie nas tym zaskoczyć, ponieważ ich znamy – dodał.

– Zawsze trudno jest przewidzieć przebieg meczu. W pierwszym meczu było to wyrównane, ciężkie spotkanie, które zasłużenie wygraliśmy, ponieważ moim zdaniem graliśmy trochę lepiej niż nasi przeciwnicy i musimy dążyć do tego samego w środę – podsumował szkoleniowiec Milanu.

Początek meczu o godzinie 21:00.

Zobacz również: Juventus nie popełnił błędu Barcelony. Kibice Freiburga nie najadą na Turyn

Komentarze