Juventus nie popełnił błędu Barcelony. Kibice Freiburga nie najadą na Turyn

Juventus oficjalnie unieważnił łącznie 1400 biletów zakupionych przez kibiców SC Freiburg, którzy mieli nadzieję, że zasiądą na stadionie Allianz podczas spotkania 1/8 Ligi Europy na sektorach przeznaczonych dla fanów gospodarzy.

Juventus FC
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Juventus FC
  • Juventus nie popełnił błędu Barcelony
  • Stara Dama anulowała bilety kibiców Freiburga
  • Niemieccy fani chcieli zasiąść na sektorach gospodarzy

Juventus anulował bilety kibicom Freiburga

Każdy pamięta zapewne najazd kibiców Eintrachtu Frankfurt na Barcelonę. Według szacunków podczas meczu Ligi Europy w zeszłym sezonie na stadionie Camp Nou zasiadło blisko 30 tysięcy fanów niemieckiej drużyny.

To samo, choć na znacznie mniejszą skalę, chcieli powtórzyć kibice Freiburga, którzy po szybkim rozdysponowaniu puli biletów dla kibiców gości zaczęli wykupować bilety na sektory przeznaczone dla kibiców gospodarzy.

Juventus wykrył jednak szereg anomalii w swoim systemie biletowym, zanim zdecydował się powiadomić odpowiednie władze. Warto podkreślić, że UEFA nie zezwala kibicom gospodarzy i gości na mieszanie się na trybunach w żadnych swoich rozgrywkach. Bianconeri obiecali zwrócić koszty biletów zakupionych przez kibiców gości, którzy chcieli usiąść na trybunach Allianz Stadium.

Według doniesień Freiburg jest rozczarowany decyzją, twierdząc, że miał nadzieję na osiągnięcie porozumienia z włoskim klubem. – SCF żałuje decyzji Juventusu o anulowaniu biletów zakupionych przez fanów Freiburga w ramach członkostwa w macierzystym klubie. Wszystkie bilety zakupione za pośrednictwem SC Freiburg zachowują ważność. Zaapelowaliśmy do klubu gospodarzy o inne rozwiązania i złożyliśmy oferty pomocy we wdrożeniu dodatkowych środków bezpieczeństwa. Niestety, te oferty nie zostały przyjęte – poinformował niemiecki klub.

Zobacz również: Juventus aktywował klauzulę transferu definitywnego

Komentarze