Oficjalnie: Liga Mistrzów i Liga Europy z Final Eight

Puchar Ligi Mistrzów
Puchar Ligi Mistrzów fot. Grzegorz Wajda

Zgodnie z oczekiwaniami Komitet Wykonawczy UEFA podjął dzisiaj decyzję o tym, że kluczowe rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów i Lidze Europy odbędą się w rywalizacji w ramach Final Eight. Poszczególne turnieje mają zostać rozegrane w sierpniu. Finałowe spotkania elitarnych rozgrywek rozegrane zostaną w Lizbonie. Z kolei zwycięzcę Europa League poznamy po turnieju rozegranym w Kolonii. Jednocześnie podjęto decyzję, że Gdańsk będzie gospodarzem finału Ligu Europy w 2021 roku.

Czytaj dalej…

Rozgrywki Ligi Mistrzów zostaną wznowione od meczów w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów, w których niektóre zespoły muszą rozegrać jeszcze spotkania rewanżowe. Mają się one odbyć 7 i 8 sierpnia.

Przypomnijmy, że na tym etapie rozgrywek Manchester City zmierzy się z Realem Madryt, Chelsea FC z Bayernem Monachium, Juventus FC z Olympique Lyon i SSC Napoli z FC Barceloną. Na dzisiaj nie wiadomo, czy gospodarze tych potyczek będą mogli rozegrać je na swoich obiektach, czy raczej będą to stadiony neutralne.

Kolejne rundy rozgrywek będą miały już charakter jednoetapowy, czyli przegrywający odpada. Final Eight w Champions League odbędzie się w dniach 12-23 sierpnia. 23 sierpnia w stolicy Portugalii rozegrany zostanie finał rozgrywek. Stambuł, który był wyznaczony do przeprowadzenia finału Ligi Mistrzów w 2020 roku, będzie gospodarzem finału elitarnych rozgrywek w 2021 roku.

Final Eight Ligi Europy zostanie zainaugurowany 10 sierpnia. Zanim jednak do tego dojdzie, to 5 i 6 sierpnia odbędą się mecze w ramach 1/8 finału rozgrywek. W przypadku spotkań z udziałem AS Romy i Sevilli oraz Interu Mediolan i Getafe o awansie decydować będzie jeden mecz.

Komentarze