“Nie było łatwo, ale Napoli zrealizowało historyczne osiągnięcie”

SSC Napoli w środę wieczorem osiągnęło duży sukces, zapewniając sobie awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Trener Luciano Spalletti pochwalił swój zespół po zakończeniu spotkania.

Luciano Spalletti
fot. PressFocus Na zdjęciu: Luciano Spalletti
  • SSC Napoli zostało w środę trzecią włoską drużyną, która wywalczyła awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów
  • Na temat starcia z Eintrachtem Frankfurt kilka słów wyraził opiekun Azzurrich
  • Kolejne spotkania w elitarnych rozgrywkach włoski zespół rozegra w kwietniu

Luciano Spalletti podsumował mecz SSC Napoli – Eintracht

SSC Napoli przystępowało do potyczki z Eintrachtem Frankfurt z dwubramkową zaliczką wypracowaną w pierwszym spotkaniu w Niemczech. Tymczasem na swoim obiekcie Azzurri zwyciężyli 3:0. Tym samym przedstawiciel Bundesligi musiał żegnać się z Ligą Mistrzów po porażce w dwumeczu 0:5.

Luciano Spalletti po zakończeniu środowej batalii wyraził kilka słów na temat drogi swojego zespołu do 1/4 finału elitarnych rozgrywek. Włoch przekonywał, że wbrew pozorom to nie było proste.

Nie było łatwo, ale udało nam się osiągnąć historyczny cel. Na początku Eintracht dobrze atakował. W naszych poczynaniach kulała natomiast gra zespołowa, na co wpływ miał pressing rywali – mówił Spalletti cytowany przez Uefa.

W drugiej odsłonie nasza gra wyglądała już znacznie lepiej – dodał opiekun włoskiej ekipy.

Napoli po raz pierwszy w historii znalazło się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Nigdy wcześniej tej ekipie nie udało się zagrać na tym poziomie rozgrywek.

Czytaj więcej: Zieliński przestrzega rywali. “Teraz inne drużyny powinny się nas bać”

Komentarze