Cristiano Ronaldo ponownie zagra przeciwko Messiem
Cristiano Ronaldo ponownie zagra przeciwko Messiem fot. Grzegorz Wajda

Nedved komentuje losowanie: Wielkie starcie z Barceloną

Juventus poznał w czwartek swoich rywali grupowych rywali w nowej edycji Ligi Mistrzów. Stara Dama zmierzy się z Barceloną, Dynamem Kijów i Ferencvarosem Budapeszt. Na pierwszy plan, również zdaniem Pavla Nedveda, wysuwają się pojedynki z katalońskim klubem.

Czytaj dalej…

Będzie to kolejna okazja do spotkania się na boisku dwóch najlepszych zawodników ostatnich lat na świecie – Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego.

– To będzie wielkie starcie z Barceloną i fascynujące spotkanie, ponieważ stawić sobie czoło będzie mogło dwóch cały czas najlepszych zawodników na świecie, Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Zobaczymy również Miralema Pjanicia i Arthura, więc będzie to kolejny mecz w meczu – powiedział Pavel Nedved, wiceprezes turyńskiego klubu, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Rywale z Ukrainy i Węgier

Bianconerim przyjdzie się również zmierzyć z Dynamem Kijów i Ferencvarosem Budapeszt. Choć Juventus i Barcelona są zdecydowanymi faworytami grupy G, Stara Dama w żadnym wypadku nie lekceważy rywali z Ukrainy i Węgier.

– Dynamo Kijów to bardzo solidna drużyna, posiadająca doświadczonego trenera Mirceę Lucescu, który wcześniej zapisał się w historii Szachtara Donieck. Gdyby nasze spotkanie na Ukrainie miało zostać rozegrane zimą, byłoby nam jeszcze trudniej – powiedział Nedved. – Węgrzy są mniej znanym zespołem, którego nie widzimy często w Lidze Mistrzów. Znając węgierską piłkę, bez wątpienia zaprezentują duży talent – dodał wiceprezes Juventusu.

Początek rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzów zaplanowany jest na 20-21 października. Ostatnia kolejka tej fazy odbędzie się 8-9 grudnia, a do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze zespoły z każdej grupy.

Komentarze