Nagelsmann przygotowuje się do hitowego starcia. “Bayern zawsze powinien być faworytem do wygrania Ligi Mistrzów”

Julian Nagelsmann
fot. PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Niewątpliwym hitem środowych zmagań 1. kolejki Ligi Mistrzów będzie starcie w Mediolanie, gdzie Inter zmierzy się z Bayernem Monachium. Trener Julian Nagelsmann zapowiada, że mistrzowie Niemiec przyjadą w dobrej dyspozycji i oczekują zwycięstwa.

  • W środę Inter Mediolan podejmie na własnym terenie Bayern Monachium
  • Julian Nagelsmann jest usatysfakcjonowany wizytą na San Siro
  • Niemiec przekonuje, że Bawarczycy zawsze powinni być faworytem do wygrania Ligi Mistrzów

Nagelsmann zapowiada dobry występ

W środy wieczór oczy kibiców piłki nożnej będą w głównej mierze zwrócone na San Siro, gdzie Inter Mediolan podejmie Bayern Monachium. Nie ulega wątpliwościom, że to spotkanie można zakwalifikować jako największy hit 1. kolejki Ligi Mistrzów.

Julian Nagelsmann cieszy się na możliwość pierwszej wizyty na San Siro. Nie miał on wcześniej okazji prowadzić meczu na tym stadionie.

Liga Mistrzów jest zawsze wyjątkowa. Nigdy nie byłem na San Siro jako trener. Nie mogę się doczekać meczu i stadionu. To będzie ważny mecz. Dobry początek jest ważny. Jestem przekonany, że jutro poradzimy sobie dobrze – uważa Nagelsmann.

Szkoleniowiec Bayernu Monachium zapowiedział, że w środę w jego zespole dojdzie do kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Szansę na grę najprawdopodobniej dostanie Leon Goretzka, który dotychczas głównie zasiadał na ławce rezerwowych.

Podjąłem kilka decyzji, ale oczywiście nie zmienię całej jedenastki. Mamy zawodników na podobnym poziomie, więc możemy się zmieniać bez dużego spadku wydajności. Leon jest kandydatem do rozpoczęcia meczu, choć był kontuzjowany przez długi czas i nie mógł zbyt wiele trenować z zespołem.

Bayern Monachium jest i powinien być zawsze faworytem do tytułu Ligi Mistrzów. Klub o takiej wielkości i historii zawsze powinien mieć ambicje bycia faworytem – przekonuje niemiecki szkoleniowiec.

Spotkanie w Mediolanie rozpocznie się o godzinie 21. Drugim meczem w ramach grupy C będzie starcie FC Barcelony z Viktorią Pilzno.

Zobacz również: Chelsea przegrywa, Tuchel w tarapatach. “Nie jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być”

Komentarze