Nagelsmann: kluczem do zwycięstwa była nasza skuteczność

Julian Nagelsmann

Bayern Monachium podtrzymał we wtorek dobrą serię meczów z FC Barceloną. Tymczasem na krótką ocenę spotkania pozwolił sobie opiekun mistrzów Niemiec.

• Bayern Monachium rozprawił się z FC Barceloną we wtrkowy wieczór w cztery minuty
  • Bawarczycy wygrali po golach Lucasa Hernandeza i Leroya Sane
  • Po zakończeniu spotkania opiekun mistrza Bundesligi ocenił mecz

Julian Nagelsmann skomentował spotkanie z Barceloną

Bayern Monachium wygrał różnicą dwóch bramek, które padły między 50. a 54. minutą. Na listę strzelców wpisali się Lucas Hernandez oraz Leroya Sane. Trener Bawarczyków przyznał po zakończeniu spotkania, że kluczem do wygranej była skuteczność jego podopiecznych.

W pierwszej połowie Barcelona miała więcej sytuacji strzeleckich od nas, ale to nie miało to wpływu na końcowy wynik – mówił trener Julian Nagelsmann cytowany przez Uefa.com.

– W drugiej połowie poprawiliśmy się pod względem okazji bramkowych, a przede wszystkim byliśmy skuteczniejsi. To był główny czynnik, który zdecydował o naszym zwycięstwie – zaznaczył Niemiec.

Bawarczycy wrócili we wtorkowy wieczór na zwycięski szlak po remisie z VfB Stuttgart (2:2). Bayern w Bundeslidze zaliczył ostatnio trzy remisy z rzędu. W każdym razie w Champions League w dwóch spotkaniach wywalczył komplet punktów, będąc liderem grupy C z sześcioma oczkami.

Po przerwie reprezentacyjnej monachijczycy w roli gospodarza zmierzą się z Viktorią Pilzno. Mecz Bawarczyków z mistrzami Czech odbędzie się 4 października o godzinie 18:45.