Lionel Messi podczas pierwszego meczu z Juventusem
Lionel Messi podczas pierwszego meczu z Juventusem PressFocus

Messi i Ronaldo ponownie na jednym boisku

Po ponad dwuletniej przerwie Lionel Messi i Cristiano Ronaldo ponowie spotkają się na jednym boisku. Argentyńczyk i Portugalczyk powinni wystąpić w zaplanowanym na wtorkowy wieczór meczu Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona zmierzy się u siebie z Juventusem. Na obejrzenie obu zawodników w akcji cieszy się już szkoleniowiec katalońskiego zespołu Ronald Koeman.

Messi, który całą karierę spędził w Barcelonie, regularnie spotykał się z Ronaldo na murawie, gdy ten był piłkarzem Realu Madryt. Przed przenosinami Portugalczyka do na Santiago Bernabeu, Ronaldo przeciwko Barcelonie z Messim w składzie rywalizował również grając w Manchesterze United. Po raz pierwszy obaj spotkali się w półfinałowym meczu Ligi Mistrzów w kwietniu 2008 roku. W międzyczasie obaj mierzyli się ze sobą także w dwóch meczach swoich drużyn narodowych.

Ostatni raz Ronaldo i Messiego na jednym boisku oglądaliśmy w sezonie 2017/18. Po jego zakończeniu Portugalczyk zdecydował się na opuszczenie Realu Madryt. Do tej pory obaj spotykali się na murawie 35 razy. Bilans spotkań jest korzystny dla Argentyńczyka, którego drużyny wygrały 16 spotkań. Ronaldo ze zwycięstwa mógł cieszyć się 10 razy, a pozostałe 9 meczów zakończyło się podziałem punktów. Messi może się również pochwalić większą zdobyczą bramkową, bowiem na listę strzelców wpisywał się 22 razy, przy 19 trafieniach Portugalczyka.

We wtorkowy wieczór zagrają przeciwko sobie po raz 36. W pierwszym pojedynku fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Juventusem i Barceloną wystąpił tylko Messi. Ronaldo nie mógł się pojawić na boisku z powodu potwierdzonego zakażenia koronawirusem.

Koeman nie ma wątpliwości. “Messi i Ronaldo najlepsi”

Na wtorkowe spotkanie, ze względu na pojedynek obu zawodników, czeka również szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman. – Leo i Ronaldo to dwaj fantastyczni zawodnicy, których grę mamy okazję obserwować od dawna. Są najlepsi w ostatnich 15 latach, osiągnęli wiele sukcesów w tym czasie. Są różnymi zawodnikami, ale podziwiam ich obu. Dali nam wiele wspaniałych wieczorów i mam nadzieje, że obaj we wtorek będą mogli zagrać – powiedział Koeman, cytowany przez ESPN.

Wtorkowe spotkanie grupy G zadecyduje o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w tabeli Ligi Mistrzów. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy pucharowej. W lepszej sytuacji jest obecnie Barcelona, która może się pochwalić kompletem 15 punktów na koncie. Juventus na swoim koncie ma trzy punkty mniej i musi pokusić się o wysokie zwycięstwo, jeżeli chce przeskoczyć Dumę Katalonii w tabeli.

Komentarze