Mecze Legii Warszawa w europucharach w polskiej telewizji

Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz fot. Grzegorz Wajda

Legia Warszawa już w przyszłym tygodniu zacznie swoją przygodę w europejskich pucharach. Dyrektor sportu w TVP Marek Szkolnikowski poinformował natomiast, że oba spotkania mistrzów PKO Ekstraklasy z Bodo/Glimt będę na antenach telewizji publicznej.

  • Wojskowi spotkaniem wyjazdowym zaczną walkę o miejsce w elitarnej Lidze Mistrzów
  • Oba spotkania Legii Warszawa przeciwko Bodo/Glimt polscy kibice zobaczą na TVP Sport
  • Pierwszy mecz już 7 lipca o godzinie 18:00

Legia zaczyna walkę w europejskich pucharach

Legia Warszawa zacznie rywalizację o udział w elitarnych rozgrywkach dwumeczem z ekipą z Norwegii. Pierwszy starcie z Bodo/Glimt rozegra 7 lipca w środę na wyjeździe. Tymczasem tydzień później już na swoim stadionie Wojskowi rozegrają rewanż. Obie potyczki będzie można zobaczyć nie tylko na antenie TVP Sport, ale także za pośrednictwem aplikacji TVP Sport oraz na stronie Tvpsport.pl.

Faza grupowa Ligi Mistrzów będzie natomiast emitowana na sportowych antenach Polsatu. Specjalnie utworzonych na potrzeby elitarnych rozgrywek stacji Polsat Sport Premium. Nie milkną spekulacje, że TVP podobnie jak to było w minionych sezonach, wykupi sublicencję, umożliwiającą pokazywanie wybranych spotkań na jednej ze swoich głównych anten.

W kontekście telewizji publicznej trzeba dodać, że również spotkania Pogoni Szczecin z NK Osijek w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji będą pokazywane u tego nadawcy. Wciąż nierozstrzygnięty jest natomiast temat dotyczący spotkań z udziałem Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław w europejskich pucharach.

TVP pokaże także dwumecz Pogoni Szczecin z NK Osijek w II rundzie el. Ligi Konferencji. Nadal nie ma informacji, co z meczami Śląska Wrocław oraz Rakowa Częstochowa.

Czytaj więcej: Twórczy chaos czy brak klarownego pomysłu – na co stać Hiszpanię na Euro?

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 6. lipca 2021 17:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze