Mbappe może przegapić hitowe spotkanie w Lidze Mistrzów

Kylian Mbappe

Kylian Mbappe według informacji L’Equipe może nie zagrać w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium. Zawodnik doznał kontuzji w trakcie spotkania z Montpellier (3:1).

• Kylian Mbappe nie będzie dobrze wspominał środowego meczu w Ligue 1
  • Reprezentant Francji najpierw nie wykorzystał jedenastki, a później doznał kontuzji
  • Gwiazda PSG może przegapić z powodu urazu kolana mecz z Bayernem Monachium w Champions League

Kontuzja może wykluczyć udział Mbappe w starciu z Bayernem

Kylian Mbappe ma za sobą koszmarny występ w Ligue 1, w którym dał się zapamiętać przede wszystkim z tego, że na 10 minut przed kontuzją kolana nie wykorzystał rzutu karnego. Jedenastka decyzją sędziego musiała zostać wykonana dwukrotnie.

Reprezentant Francji został natomiast zmieniony w 20. minucie. W miejsce Mbappe na boisku pojawił się Hugo Ekitike. L’Equipe podaje natomiast, że gwiazda PSG może przegapić bardzo ważne spotkanie przeciwko Bayernowi Monachium.

Starcie mistrzów Francji z Bawarczykami odbędzie się 14 lutego. Mbappe w tym sezonie wystąpił w 19 meczach ligi francuskiej, strzelając w nich 13 goli. Na koncie zawodnika są też dwa kluczowe podania. Tymczasem w Lidze Mistrzów rozegrał sześć spotkań, zdobywając w nich siedem bramek.

24-letni zawodnik dołączył do teamu z Parc des Princes w 2017 roku. Najpierw na wypożyczenie, a 12 miesięcy już na zasadzie transferu definitywnego. Suma obu transakcji wyniosła łącznie 180 milionów euro.