Man City ma się czego bać? Mistrzowskie statystyki Realu

Real Madryt o finał Ligi Mistrzów zagra na Etihad Stadium, gdzie Manchester City nie zwykł przegrywać. Na korzyść obrońcy trofeum przemawia pewna statystyka.

Piłkarze Realu Madryt
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Realu Madryt
  • Manchester City imponuje formą w domowych meczach Ligi Mistrzów
  • Mistrz Anglii na Etihad Stadium rozegra rewanżowy półfinał
  • Real Madryt może mieć jednak nadzieję na awans po remisie 1:1

Real Madryt postrachem gigantów. Koniec serii Man City?

Przed wtorkowym półfinałem Ligi Mistrzów nie brakowało opinii, że Real Madryt może żegnać się z awansem do finału, jeżeli Manchester City wygra w stolicy Hiszpanii. Tak się jednak nie stało, ponieważ padł remis 1:1.

Real o finał zagra na Etihad Stadium, gdzie Manchester City nie przegrał żadnego z 25 ostatnich meczów. Królewscy przerwali już jednak serię niejednego giganta.

Gigant La Ligi jako jedyny pokonał Bayern w Monachium w latach 2014-2018. Real jest także zespołem, który przerwał serię Juventusu bez porażki u siebie w Europie (27 spotkań). Królewscy w 2018 roku zakończyli też passę domowych meczów bez porażki w wykonaniu PSG (51 spotkań).