Losowanie Ligi Mistrzów zostanie powtórzone!

Puchar Europy
PressFocus Na zdjęciu: Puchar Europy

Podczas poniedziałkowego losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów doszło do poważnego błędu. Europejska Unia Piłkarska po przeanalizowaniu sytuacji podjęła decyzję o powtórzeniu losowania.

  • Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów zostało unieważnione i zostanie powtórzone
  • Decyzja została podjęta z powodu problemu technicznego, który wystąpił podczas ceremonii losowania
  • Pary 1/8 finału zostana ponownie rozlosowane o godzinie 15:00

UEFA podjęła decyzję ws. losowania

Losowanie 1/8 finału odbyło się w samo południe w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie. Już na jego początku doszło do poważnego błędu, w wyniku którego podczas losowania rywala dla Atletico Madryt pominięty został Manchester United. Czerwone Diabły ostatecznie trafiły na Paris Saint-Germain, natomiast do Atletico dolosowano Bayern Monachium. Błąd niewątpliwie wypaczył wyniki losowania.

Europejska Unia Europejska (UEFA) przeanalizowała całą sytuację i poinformowała, że losowanie zostało uznane za nieważne. Ceremonia zostanie powtórzona jeszcze w poniedziałek i rozpocznie się o godzinie 15:00.

“W wyniku problemu technicznego z oprogramowaniem zewnętrznego dostawcy usług, które instruuje oficjeli, które drużyny kwalifikują się do gry między sobą, wystąpił istotny błąd w losowaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów” – czytamy w oficjalnym komunikacie UEFA.

“W związku z tym losowanie zostało uznane za nieważne i zostanie w całości powtórzone o godzinie 15:00” – dodano.

Zobacz także: Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów: gdzie obejrzeć? Transmisja w TV oraz stream (13.12.2021)

Komentarze