LM: Bayern z kolejną wygraną

Robert Lewandowski

Trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów odnieśli piłkarze Bayernu Monachium, którzy na wyjeździe pokonali 3:2 Olympiakos Pireus. Kolejne dwa trafienia dla Bawarczyków zanotował Robert Lewandowski.

Pierwsze 20 minut spotkania nie należało do najciekawszych. Gra nie toczyła się w szybkim tempie, w efekcie czego nie oglądaliśmy również klarownych sytuacji do zdobycia bramki.

Tymczasem w 23. minucie na prowadzenie wyszedł Olympiakos. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową celnie uderzył Youessef El Arabi, a bramkarz Bayernu wygarnął piłkę już zza linii bramkowej.

Bayern odpowiedział wyrównującym trafieniem w 34. minucie. Na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który z kilku metrów skutecznie dobił obroniony przez bramkarza strzał jednego z jego kolegów. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 62. minucie podopieczni Niko Kovaca wyszli na prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Lewandowski, który z kilku metrów skierował piłkę do bramki po zgraniu jej głową przez Thomasa Mullera.

W 75. minucie padła trzecia bramka dla Bayernu. Kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego w samo okienko popisał się Corentin Tolisso. Cztery minuty później Olympiakos zdobył kontaktowego gola. Piłka wylądowała w bramce Neuera po uderzeniu Guilherme z dystansu i rykoszecie od Thiago. Było to jednak wszystko, na co było stać gospodarzy w tym meczu,

Olympiakos Pireus – Bayern Monachium 2:3 (1:1)

1:0 El Arabi 23′
1:1 Lewandowski 34′
1:2 Lewandowski 62′
1:3 Tolisso 75′
2:3 Guilherme 79′