LM: Barcelona remisuje z Lyonem

Lionel Messi

Piłkarze Lyonu mogą być zadowoleni z wtorkowego spotkania. Francuski zespół nie stracił na swoim stadionie ani jednej bramki i wyszedł ze starcia z Barceloną obronną ręką. Zawiedzeni mogą być natomiast goście z Hiszpanii, którzy byli dziś bardzo nieskuteczni i mało precyzyjni.

Pierwsza połowa we Francji nie przyniosła nam żadnego trafienia. Nie oznacza to jednak, że na Parc Olympique Lyonnais brakowało dobrych sytuacji. Już w 5. minucie tego meczu swoją szansę miał Lionel Messi, ale jego strzał z rzutu wolnego był niecelny i piłka przeleciał nad poprzeczką.

Kilka chwil później na listę strzelców wpisać się mógł Martin Terrier, ale i tym razem futbolówka nie znalazła drogi do siatki, a jedynie pechowo odbiła się od poprzeczki. Ten sam zawodnik miał zresztą kolejną, doskonałą okazję na strzelenie gola, ale w ostatniej chwili spanikował i posłał piłkę daleko nad bramką.

Początkowe chwile po zmianie stron także nie należały do najlepszych. Dobrych akcji bramkowych praktycznie nie oglądaliśmy, a temperaturę na stadionie podniósł dopiero Luis Suarez, który w 70. minucie mógł strzelić gola na 0:1. Dobre podanie sprezentował mu Jordi Alba, ale Urugwajczyk pomylił się minimalnie i przestrzelił obok lewego słupka.

Niestety, niewiele zmieniało się wraz z upływem kolejnych minut. Barcelona nie mogła przebić się przez obronę Lyonu, zaś Francuzi ani myśleli się odsłonić, co spowodowało, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Swoją okazję na zdobycie trzech punktów dla gości miał pod koniec meczu jeszcze Jordi Alba, ale jego strzał zatrzymał Anthony Lopes.

Rewnaż na Camp Nou zostanie rozegrany 13 lutego o godzinie 21:00.

Olympique Lyon – FC Barcelona 0:0 (0:0)