LM: Barca w półfinale, Man Utd za burtą

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

FC Barcelona nie pozostawiła złudzeń Manchesterowi United w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Ernesto Valverde przed własną publicznością wygrali 3:0.

Wtorkowe spotkanie mogło się rozpocząć od mocnego uderzenia Manchesteru United. W pierwszej minucie gości na prowadzenie mógł wyprowadzić Rashford, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Tymczasem kwadrans później Czerwonym Diabłom dał o sobie znać Lionel Messi, który minął dwóch rywali przed polem karnym, a następne precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

W 19. minucie było już 2:0, a Messi miał na swoim koncie dwa trafienia. Tym razem nie popisał się jednak De Gea, który przepuścił piłkę po niegroźnym strzale Argentyńczyka. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W 61. minucie Duma Katalonii dołożyła trzeciego gola. Tym razem De Gea skapitulował po pięknym strzale Philippe Coutinho z dystansu. Barcelona nie zamierzała rezygnować ze starań o kolejne gole. Hattricka mógł ustrzelić Messi, ale przewrotką uderzał nieznacznie niecelnie.

Manchester United nie potrafił natomiast w żaden sposób odpowiedzieć. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną 3:0 gospodarzy.

FC Barcelona – Manchester United 3:0 (2:0)