Puchar Ligi Mistrzów
Puchar Ligi Mistrzów fot. Grzegorz Wajda

Liga Mistrzów: Znana ósemka ćwierćfinalistów

Znane są już wszystkie drużyny, które znalazły się w “Final Eight” Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że turniej z udziałem ośmiu najlepszych ekip elitarnych rozgrywek rozegrany zostanie w Lizbonie, gdzie poznamy też zwycięzcę Ligi Mistrzów w sezonie 2019.2020.

Czytaj dalej…

Atalanta BC to jedyny reprezentant Serie A na tym etapie rozgrywek. Bogini awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów po pokonaniu w dwumeczu 8:4 Valencii CF. W kolejnej fazie rozgrywek ekipa z Bergamo stanie do rywalizacji z Paris Saint-Germain. Mecz ten zaplanowany jest na 12 sierpnia.

Hitem bój mistrza Niemiec z wicemistrzem La Liga

Dzień po włosko-francuskiej rywalizacji dojdzie do potyczki RB Lipsk – z Atletico Madryt. Z kolei arcyciekawie zapowiada się batalia z udziałem FC Barcelony i Bayernu Monachhium, która będzie miała miejsce 14 sierpnia.

Ostatniego półfinalistę wyłoni bój z udziałem Manchesteru City i Olympique Lyon. W roli zdecydowanego faworyta do tego meczu podejdzie przedstawiciel Premier League, ale team z Ligue 1 na pewno tanio skóry nie sprzeda.

W gronie ćwierćfinalistów tylko dwaj mistrzowie lig

Warto zaznaczyć, że tylko dwie z ośmiu drużyn, które znalazły się w 1/4 finału Ligi Mistrzów , w przeszłości wygrywały już te rozgrywki. Mowa oczywiście o Bayernie i Barcelonie. Ciekawostką jest też to, że tylko dwie z ośmiu ekipa, które będą rywalizowały w “Final Eight” są mistrzami swoich lig. W tym przypadku mowa o teamie z Bawarii i PSG.

Komentarze