El. LM: Young Boys, Malmoe i Benfica z awansem

Jorge Jesus

Trzy mecze zostały rozegrane we wtorkowy wieczór w ramach IV rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W najciekawszym spotkaniu PSV Eindhoven zremisowało bezbramkowo z Benfiką Lizbona. W związku z tym, że ekipa z Portugalii wygrała pierwsze spotkanie 2:1, to właśnie zawodnicy Orłów zagrają w elicie.

Grad goli w Budapeszcie, Benfica z awansem

26 sierpnia odbędzie się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tymczasem pierwsze spotkania na tym etapie rozgrywek odbędą się w trzecim tygodniu września.

Sporo emocji we wtorkowy wieczór było w stolicy Węgier. Ferenacvaros w pierwszym spotkaniu z Young Boys przegrało 2:3. Można było zatem przypuszczać, że Węgrzy przystąpią do starcia bardzo skoncentrowani. Tymczasem już w piątej minucie gola strzelił Cedric Zesiger. Radość z jednobramkowego prowadzenia nie trwała jednak długo, bo w 18. minucie Henry Wingo zdobył bramkę na 1:1. Z kolei w 27. minucie gola strzelił Ryan Mmaee. W drugiej połowie szwajcarski team odrobił jednak straty, notując kolejne dwa trafienia. Najpierw w 56. minucie bramkę na 2:2 zdobył Christian Fassnacht. Tymczasem w doliczonym czasie rywalizacji do siatki trafił Felix Mambimbi.

Z dwubramkową zaliczką do batalii w Bułgari przystępowali piłkarze Malmoe FF. Łudogorec Razgrad nie składał jednak broni i walczył. Nadzieje w serca kibiców gospodarzy wlał w 10. minucie Anton Nedyalkov, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą team ze Szwecji zadbał o to, aby nastroje kibiców bułgarskiej drużyny uległy jednak pogorszeniu. Było to następstwem trafienia Veljko Birmancevicia w 42. minucie. W drugiej odsłonie bramkę na 2:1 dla Ludogorca zdobył jeszcze Pieros Sotiriou, wykorzystując w 60. minucie rzut karny. Niemniej to było wszystko, na co było stać ten team.

Tymczasem goli zabrakło w starciu, które miało miejsce na Philips Stadion. W związku z tym, że Benfica tydzień teamu wygrała 2:1, to właśnie przedstawiciel ligi portugalskiej będzie grał w elitarnych rozgrywkach.