Grzegorz Krychowiak zakażony koronawirusem

Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak fot. Grzegorz Wajda

Według rosyjskich mediów reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak, jest jednym z trzech zawodników Lokomotiwu Moskwa, którzy zakazili się koronawirusem i nie wystąpią we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Red Bullowi Salzburg.

Czytaj dalej…

Lokomotiw będzie musiał poradzić sobie we wtorek bez trzech podstawowych graczy: Grzegorza Krychowiaka, Antona Mirańczuka oraz Daniiła Kulikowa. Choroba dotknęła także lekarzy i pracowników moskiewskiego klubu.

Rosyjski zespół nie potwierdził jeszcze oficjalnie tego, kto jest zakażony, ale na konferencji przedmeczowej trener Marko Nikolić przyznał, że kilku zawodników nie wystąpi przeciwko Red Bullowi Salzburg, ale nie wyjawił, kogo ma na myśli, by nie ułatwiać przygotowania się do meczu rywalom.

Krychowiak nie jest pierwszym reprezentantem Polski zmagającym się z koronawirusem. Wcześniej zmagali się z nią Bartosz Bereszyński oraz Sebastian Szymański.

Utrata pomocnika Biało-Czerwonych z pewnością będzie dotkliwa dla Lokomotiwu Moskwa. W tym sezonie wystąpił w 18 spotkaniach w barwach rosyjskiego zespołu, w których zdobył dwie bramki. Sytuacja moskiewskiej drużyny w Lidze Mistrzów jest trudna, ale Lokomotiw nadal może awansować do fazy pucharowej. W tej chwili Rosjanie zajmują trzecie miejsce w grupie A, ze stratą dwóch punktów do drugiego Atletico Madryt. Hiszpanów czeka pojedynek z pewnym awansu Bayernem Monachium, natomiast Lokomotiw podejmie u siebie Red Bull Salzburg. Austriacy dotychczas zdobyli zaledwie punkt, remisując w pierwszej kolejce z zespołem Grzegorza Krychowiaka.

Komentarze