Liga Mistrzów
Liga Mistrzów

Flick: Barcelona to nie tylko Messi

Już w piątek poznamy trzeciego półfinalistę Ligi Mistrzów. W arcyciekawym meczu FC Barcelona zmierzy się z Bayernem Monachium. Szkoleniowiec Bawarczyków, Hansi Flick, z dużym szacunkiem wypowiada się na temat rywala swojej drużyny, ale jednocześnie wierzy w swój zespół.

Czytaj dalej…

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej, trener Bayernu był pytany między innymi o mocne i słabe strony katalońskiego zespołu. – Z zasady nie mam na ten temat zbyt wiele do powiedzenia. Mam ogromny szacunek do Barcelony, która przez wiele lat była jednym z dominujących zespołów w Europie. Swoim sposobem działania była inspiracją dla wielu trenerów i klubów. Sposób, w jaki trenują jest inspirujący. W ich szeregach znajdują się zawodnicy światowej klasy, nie tylko Messi, ale również Pique, Suarez, ter Stegen i Griezmann. Mają ogromną jakość, ale musimy się temu przeciwstawić. Mamy plan i mamy nadzieję, że zadziała – powiedział Flick.

– To nie jest mecz Bayernu przeciwko Messiemu, ale przeciwko Barcelonie. Oczywiście jest zawodnikiem światowej klasy i zastanawialiśmy się nad tym, jak sobie z nim poradzić. Ale tego nie ujawnię. Musimy być tam razem jako zespół i zagrać mądrze. Musimy wywierać na niego presję oraz wygrywać pojedynki jeden na jednego – kontynuował Flick.

– Obydwie drużyny mają ogromną jakość, Wszyscy wiem, że kiedy spotykają się takie typowe kluby, decydująca może być odrobiona szczęścia. Ale my chcemy na to szczęście zapracować. Musimy wierzyć w siebie, ufać sobie i przystąpić do tego spotkania z niezbędną intensywnością – dodał.

Flick o porównaniach Lewandowskiego i Messiego

Piątkowe spotkanie zapowiadane jest również jako starcie dwóch superstrzelców swoich drużyn – Roberta Lewandowskiego i Lionela Messiego. Trener Bayernu jest jednak kolejną osobą, która uważa, że obu zawodników nie należy porównywać.

– Nie można porównywać tych dwóch zawodników. Robert absolutnie jest światowej klasy środkowym napastnikiem. Ma ogromne umiejętności, gwarantuje bramki, a także wypracowuje sytuacje. Messi jest natomiast zdecydowanie najlepszym zawodnikiem od wielu lat. Nie wiem, czy kiedykolwiek pojawi się inny zawodnik, taki jak on – powiedział Flick.

Tylko bez Pavarda

Szkoleniowiec Bayernu ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników, z wyjątkiem Benjamina Pavarda. – Dobrze poradził sobie ze wszystkimi testami, które przeszedł w Monachium i dołączył do nas. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po meczu. Wszyscy pozostali zawodnicy są gotowi i zdolni do gry – powiedział trener.

Komentarze