Legia – Flora. Bilans bezpośrednich spotkań oraz historia meczów

Mahir Emreli
Mahir Emreli PressFocus

Legia Warszawa w drugiej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów zmierzy się z estońską Florą Tallinn. Sprawdź jak wygląda bilans dotychczasowych meczów obu drużyn oraz bilans pojedynków polsko-estońskich.

  • Flora Tallinn będzie rywalem Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów
  • Obie drużyny nie miały do tej pory okazji mierzyć się ze sobą
  • Do tej pory odbyło się siedem meczów pomiędzy zespołami z Polski i Estonii

Legia – Flora: bilans meczów

Legia Warszawa do drugiej rundy eliminacyjnej awansowała eliminując mistrza Norwegii Bodo/Glimt. W pierwszym meczu w Norwegii wygrała 3:2, a swoją wyższość nad rywalem potwierdziła również w rewanżu na własnym stadionie zwyciężając 2:0. Flora w dwumeczu okazała się natomiast lepsza od maltańskiego Hibernians FC (2:0 i 3:0).

Dla Legii i Flory będzie to pierwszy pojedynek w historii. Obie drużyny nie miały do tej pory okazji mierzyć się z sobą. Dla obu zespołów będzie to również pierwsza konfrontacja odpowiednio z estońskim i polskim zespołem.

Nie będzie to jednak pierwszy polsko-estoński pojedynek w historii. W przeszłości z rywalami z Estonii rywalizowały Polonia Warszawa, Wisła Kraków i Lech Poznań. Aktualnie bój w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy toczy również Śląsk Wrocław.

Bilans dotychczasowych pojedynków jest korzystny dla polskich zespołów, które wygrały cztery z siedmiu dotychczasowych meczów. Dwa spotkania zakończyły się wygranymi estońskich zespołów, a jeden mecz remisem. Z trzech dwumeczów polskie zespoły wygrały dwa. Na dobrej drodze do poprawienia tego bilansu jest Śląsk.

Wyniki polsko-estońskich pojedynków

1998/99el. P. UEFATallinna Sadam 0:2 Polonia Warszawa
1998/99el. P. UEFAPolonia Warszawa 3:1 Tallinna Sadam
2009/10el. LM.Wisła Kraków 1:1 Levadia Tallinn
2009/10el. LMLevadia Tallinn 1:0 Wisła Kraków
2014/15el. LENomme Kalju 1:0 Lech Poznań
2014/15el. LELech Poznań 3:0 Nomme Kalju
2021/22el. LKEPaide Linnameeskond 1:2 Śląsk Wrocław

Kiedy mecze Legia – Flora?

Pierwsze spotkanie drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Legia Warszawa – Flora Tallinn rozegrane zostanie 21 lipca o godzinie 21:00 w Warszawie. Rewanżowy mecz odbędzie się 27 lipca o godzinie 18:00 w Tallinnie.

Zobacz także: Trudny wieczór mistrza Polski. Legia zrealizowała zadanie

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 21. lipca 2021 20:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze