Koszmarny kwadrans Milanu, ogromne emocje w Euroderby [WIDEO]

Inter Mediolan w pierwszym kwadransie spotkania półfinałego Ligi Mistrzów przeciwko Milanowi błysnął skutecznością. Nerazzurri już po 11 minutach rywalizacji wypracowali sobie niezłą zaliczkę.

AC Milan - Inter Mediolan
  • Niezwykłe emocje miały miejsce od pierwszych fragmentów rywalizacji AC Milan – Inter Mediolan
  • Nerazzurri szybko wypracowali sobie niezłą przewagę
  • Ekipa Simone Inzaghiego wydawała się nie do zatrzymania

Inter imponujący w pierwszym kwadransie, Milan bezradny

AC Milan i Inter Mediolan to drużyny, które w Euroderby rywalizowały o awans do finału Ligi Mistrzów. Środowa batalia na San Siro była aktem pierwszym w rywalizacji. Obie ekipy przystępowały do potyczki w świetnych nastrojach po zwycięstwach ligowych w trakcie minionego weekendu. Rossoneri pokonali Lazio (2:0), a Inter wygrał z Romą (2:0).

Na pierwszego gola w środowej potyczce z udziałem dwóch mediolańskich drużyn nie trzeba było długo czekać. Już w ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Edin Dzeko. Bośniak wykorzystał świetne podanie od Hakana Calhanoglu. Tymczasem 180 sekund później prowadzenie Interu podwyższył Henrich Mychitarian. Ormianin wyróżnił się celnym strzałem z prawej nogi.

Na dwóch zdobytych bramkach podopieczni Simone Inzaghiego nie chcieli poprzestać. Hakan Calhanoglu mógł w 16. minucie strzelić gola na 3:0, ale piłka po jego próbie trafiła w słupek. Z kolei chwilę później na przeszkodzie Nicolo Barelli stanął Mike Maignan.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji na przerwę do szatni w lepszych nastrojach udał się Inter. Relacja z meczu pojawi się w osobnym materiale.